Erdoğan’dan İçişler Bakanı’na talimat: 24 saat içinde bu iş bitecek!

Çarşamba, 12 Haziran 2013 18:16

erdogan-grup1Başbakan TESK heyeti ile yapmış olduğu görüşmenin ardından esnaflara, ‘İçişleri Bakanıma talimat verdim. 24 saat içinde bu iş bitecek’ dediği öğrenildi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı AK Parti Genel Merkezi’nde Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Başbakan hem MYK’yı topladı hem de Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu heyeti ile bir araya geldi. Erdoğan esnaflara Ankara, Hatay ve İzmir’deki Gezi Parkı eylemlerinin görüntülerini izletti. Alınan bilgiye göre Başbakan Erdoğan esnaflara şunları: ‘Yumruğa karşı yumruk sallamadık. Bundan sonra güvenlik güçleri daha farklı davranacak. Yurt dışından gelecek akla ihtiyacımız yok. One minute dediğimiz insanlar şimdi bu durumdan seviniyorlar. Esnaf uyanık olsun. Faiz lobisi iş başında. İçişleri Bakanıma talimat verdim. 24 saat içinde bu iş bitecek.’ şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın MYK toplantısında yaptığı konuşmada ise, ‘Bu olayları bu şekilde olmasa bile çeşitli komplolar şeklinde 3 ay önceden öngörmüştük. Bize bazı istihbarat bilgileri gelmişti’ dediği belirtildi.