Erdoğan “Sinop olayları”nda suçluları buldu

Salı, 19 Şubat 2013 13:08

erdogan_gozu_donmus_chp_vekillerinin_eseridir_h198Başbakan Erdoğan, dün Sinop’ta BDP’li milletvekillerinin yaşadıklarından CHP ve MHP’li grupların sorumlu olduğunu savundu.

Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada dün Sinop’ta BDP’li milletvekillerinin yaşadıklarını değerlendirdi.

Sinop’ta yaşananlar:
CHP ve MHP’lilerden oluşan grupların provokasyonun içinde olduğunu belirten Başbakan, “Beğenirsin, beğenmezsin, bu gelenler bu ülkenin seçilmiş milletvekilleri… Yapacakları toplantı yasalar içinde olduğu sürece saygı duymak zorundasın. Bunların genlerinde bu tür toplantılara saygı yoktur, saygısızlık vardır” dedi.

Erdoğan, 13 yıl önce yola çıkarken, etnik, bölgesel ve dinsel milliyetçiliğe karşı olduklarını söylediklerini belirterek, ”Biz Kürt milliyetçiliğini de ayaklarımızın altına alıyoruz. Laz, Türk ve Arap milliyetçiliğini de ayaklarımızın altına alıyoruz. Hepsini ayaklarımızın altına alıyoruz. Çünkü değerler silsilesi içerisinde böyle ırki, kavmiyete dayanan milliyetçilik yoktur. Bu şeytandandır” şeklinde konuştu.

“76 milyonun tamamı şahadete yürür”

Erdoğan, ”Söz konusu olan vatansa, bayraksa, topraksa, bağımsızlıksa, 76 milyonun tamamı gözünü kırpmadan şahadete yürür” dedi.

CHP ve Kılıçdaroğlu’na eleştiri:
Erdoğan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan, ‘Kılıçdaroğlu’nun yaptığı polis katillerinin sırtını sıvazlamaktır. Başörtüsü düşmanları, maneviyat düşmanları hep bu partinin içinde toplanmıştır. Demokrasi düşmanları, darbe tertipçileri bu partinin içinde toplanmıştır” ifadesini kullandı.

Tags