Erdoğan: Şantaj kasetlerimiz vardı hani

Salı, 22 Nisan 2014 13:22

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Hayalini söyleyen Başbakan Erdoğan CHP’nin Ergenekon’un avukatlığını yaptığını ve karanlık olayların üzerini örtmeye çalıştığını söyledi. Başbakan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

12 yıldır hayalleri gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. Benim öyle bir hayalim var ki bu hayalin gerçekleşmesini çok ama çok hayal ediyorum. Özgüvenli, başı dimdik duran ve bu ülkeyi  ülkenin asil sahibi solarak hisseden fertler hayal ediyorum, yürekten istiyorum. Manşet atanın rota çizeceği bir ülke değildir. Parası olanın düdüğü çaldığı bir ülke değildir. Kibir abideleri kaybetmiş ve gerekli cevabı almıştır.

Darbelerin üzerine giden bir hükümet olduk. Bütün faili meçhullerin üzerine biz gittik biz başkaları değil. Kahramanmaraş, Sivas, Çorum olaylarını aydınlatmak için samimi girişimlerde bulunduk. Çok açık söylüyorum karşımızda statükoyu bulduk. Ergenekon’la mücadele ederken, CHP ve yandaşları Ergenekon’un avukatlığını yapıyorlardı. Karanlık olayların üzerine örtmeye çalıştılar.

NE BELGESİ?

Utanmadan sıkılmadan bir de belge diyeceksin. Ne belgesi? Yani kalkıp da diyemiyorlar başbakan nasıl dinlenir. Dinlenemez diyorlar. Bunları savunacak kadar alçaklar. İnsanların mahremine girdiniz. Din anlayışınız bu mu sizin?

Biz gereğini neyse yapacağız. Siz milletin vekilisiniz. Bunların elinde şantaj kasetleri var. Bu devletin en tepesinden en aşağısına kaset. Cumhurbaşkanının da şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanın da. Benimle ilgili varsa açıklayın diyorum açıklamazsanız namertsiniz. Şahsımla alakalı aradıklarını bulamadılar. Bunlar da o şeref yok. Düşman bile bu şerefsizliği yapmaz. Bunlar bunu yaptılar. Bizim bu noktada aldığımız terbiye başkadır.