Erdoğan: Mısır’da darbenin arkasında İsrail var!

Salı, 20 Ağustos 2013 12:26

fft64_mf1461294Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Mısır’daki darbenin arkasında İsrail var, elemizde belgesi var” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Geçen hafta idrak ettiğimiz Ak Parti’nin 12. Kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti 12 yaşına ulaştı. Bir siyasi parti için 12 yıl çok uzun bir süre değildir. 12 yaşında olsa da hareketimiz, davamız 12 yıl değil binlerce yılın devamıdır. Her fırsatta ifade ediyorum. Ak Parti Selçuklu çınarının cumhuriyet çınarının yani kökü çok derinlerde olan bir partidir.”

“Kendimize üç tarih belirledik. Bu tarihlerden bir tanesi cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümü 2023. Bir diğeri 2053 dedik. Çünkü o da bir çağın kapatılıp bir çağın açılmasının 600. Yıl dönümü. Bir diğeri de 2071. O da bininci yıl. Alparslan’ın başlattığı hareketin bininci yılı, Malazgirt’teki büyük zaferin birinci yılı. Hedefi olmayanın başarıya kilitlenmesi mümkün değildir.”

“AK Parti’de tıpkı Türkiye gibi, o kadim tarihinden güç alarak eğilmeden savrulmadan fırtınalara boralara boyun eğmeden büyük bir kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edecektir.”

“12 yıl önce AK Parti olarak tezahür etmiş olan kadim hareket, Türkiye ve içinde bulunduğumuz coğrafya için ibretlik bir sürecin içinden geçmiş ve bugünlere ulaşmıştır.”

“AK Parti, sırtını statükoya dayamış bir parti değildir, gücünü, yetkisini, mevcudiyetini, sırrını belli güç odaklarından, belli çevrelerden devşirmiş bir parti değildir, Hakka, millete inanarak bu günlere ulaşmıştır.”