Erdoğan hastalığıyla ilgili ilk kez konuştu

Salı, 12 Mart 2013 14:29

130312_erdogans.hlargeSoğuk algınlığı geçiren Başbakan Erdoğan, başta partisinin Grup Toplantısı olmak üzere programını iptal etti. Hastanede kontrolden geçirilen Erdoğan, “Gayet iyiyim” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, soğuk algınlığı nedeniyle partisinin Grup Toplantısı’nı iptal etti. Başbakan Erdoğan, 1-2 evinde dinlenecek.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kontolden geçen Başbakan Erdoğan, hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Zannediyorum yoğun tempodan olsun, sıcak-soğuk hava dengesini sağlayamadığımızdan olsun gribal enfeksiyon oluştu. Vücutta kırgınlık, sesimizde olumsuz gelişmeler oldu. Gribal enfeksiyon dışında bir şey yok. Hem grup toplantısını hem programı erteledik. 1-2 gün istihbarat edeceğiz. Elhamdülillah gayet iyiyim.”

Siirt programını hatırlatan Başbakan Erdoğan, soğuk havada Meclis önünde fotoğraf çektirdiklerini ifade etti.

Erdoğan, daha önceki rahatsızlığıyla ilgili bir durum olup olmadığı konusundaki bir soruya “Onunla hiç alakası yok” diye yanıt verdi.

Rahatsızlığı nedeniyle dünkü Bakanlar Kurulu toplantısını da iki saatle sınırlayan Başbakan Erdoğan’ın, dün akşam sağlık kontrolünden geçtiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, Kasım 2011′de sindirim sistemiyle ilgili ameliyat oldu. Erdoğan, bu operasyondan 4 ay sonra bir operasyon daha geçirdi.

Tags