Erdoğan, Hakan Şükür’ün o sözlerini yorumladı

Cumartesi, 23 Şubat 2013 14:59

132302erdogan_tayip.hlargeBaşbakan Tayyip Erdoğan, “Ben aslen Türk değilim” açıklaması yapan AK Parti Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür’ün sözlerini değerlendirdi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm töreninde konuşan Erdoğan, “Mehmet Akif de Arnavut. İstiklal Marşımız’ın şairi. O Türklükten çıkarıyor mu? Hakan Şükür kardeşimiz bir Arnavut çocuğu olarak bu ülkenin milli takımında ondan daha fazla forma giyen ikinci kişi yok. Bu milletin evladı. Utanmadan sıkılmadan Türklüğün dışında bir yere oturtmak istiyorlar. Lafla peynir gemisi yürümez. Hakan Şükür attığı gollerle tarih oldu, milli formayla tarih oldu” dedi.

Erdoğan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da ‘Rize’ yanıtı verdi.

Erdoğan şunları söyledi: “Kimse bizim karşımıza Türklükle, Kürtlükle çıkmasın. Her türlü milliyetçilği ayaklar altına almış bir iktidarız. Bu sözleri Rize’de söyleyemezsin diyor. Anamuhalefet partisi genel başkanı aynaya baksın. Diyarbakır’da ne söylediysek, İstanbul’da da söyledik. Sıkıysa, samimiysen, ben bu ifadelerin aynını Rizede de söyleyeceğim. Peki o zaman sen ne yapacaksın, onu söyle. Abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun. Sen partinin mitinginde Hakkari’de bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın. Bunların üstü şişhane altı kavaldır.”

Erdoğan’ın “Her türlü milliyetçilik ayağımızın altındadır” açıklaması sonrası Kılıçdaroğlu “Yüreği varsa Erdoğan bu lafı Rize’de de söylesin” ifadesini kullanmıştı.