Erdoğan, Hakan Şükür’ün istifasını değerlendirdi

Salı, 17 Aralık 2013 15:40

Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Hakan Şükür’ün AK Parti’den istifası hakkında konuştu. Erdoğan: ”Böyle bir şeyi beklediğimi söylemem yanlış olur, Böyle bir şeyi kendisine de yakıştıramadım. Her söz sahibinindir her söz sahibini bağlar. Bu süreçte parti genel başkanının tavrı ortadadır. Böyle bir tavrı takınmış başkana karşı bu tür yakıştırmaları yapmasını doğru bulmuyorum Bağımsız olarak bu parlamentoya gelmiş değildir. Eğer dürüstse parlamentodan ayrılması gerekir. Tabi bu herkese nasip olmaz.” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Konya’da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu kişilere yönelik başlatılan yolsuzluk operasyonunun ardından Başbakan’ın şu sözleri dikkati çekti:

“KİRLİ İTTİFAKLARIN İÇİNE GİRSİNLER…”

Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. İstedikleri kadar çirkin yollara tenezzül etsinler, kirli ittifakların içine girsinler, buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye’de artık söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir.

“AYARLARIMIZI DEĞİŞTİREMEZLER”

Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Arkasına sermayenin medyanın gücünü alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevrelerini alanlar istikametiyle oynayamazlar. Ayarlarımızı değiştiremezler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak, ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Ak Parti iktidarı buna izin vermez.

“SEÇİMLERE GİRSİNLER”

Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güvenleri varsa, 30 Mart’ta seçim var. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil. Çiğnenecek üçüncü sınıf bir kabile devleti değildir. İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz. Benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Terör bu millete diz çöktüremedi. Çöktüremez ve çöktürmeyecek.