Erdoğan: Hakan Fidan kardeşimi yakalayıp içeri atacaklardı

Cuma, 5 Nisan 2013 11:26

1348219412 (1)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Dolmabahçe’deki ofisinde Akil İnsanlar ile bir araya geldi. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre,toplantının basına kapalı bölümünde bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, heyet üyelerini de dinledi.

“KARDEŞİM HAKAN FİDAN’I YEDİRMEDİM”

Çözüme yönelik Oslo görüşmelerinin ardından MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında açılmak istenen soruşturmaya dikkat çeken Başbakan Erdoğan, “Geçen sene kardeşimi (Hakan Fidan) yakalayıp içeri atacaklardı. Siyasi riskimi aldım, teslim olmaması için bütün adımları attım. Bunu da açıkça burada söylüyorum” ifadelerini kullandı.

“KARALAMALARI CİDDİYE ALMAYIN”

Heyetlerin gideceği yerlerle ilgili programı kendisinin yapacağını ifade edenBaşbakan, “Bölge dağılımlarını kolaylık olsun diye yaptık. Dilersenizistişare edip değiştirebilirsiniz. Sizden sivil yaklaşımlar bekliyoruz.Hükümet propagandasını yapmak, temsilcisi gibi bir derdimiz yok.Çalışmaları hükümete destek olarak görmeyin. Bunlar bütün ülkeninfaydasına” ifadelerini kullandı. Karalama kampanyalarına karşı heyetin yayında olacaklarını dile getiren Başbakan, “Yanındayız. Söylenmesi gerekeni söyleriz. Bence ciddiye almayın, cevap vermeyin. Karalayanları ciddiye alsak İnönü Stadı’nı doldurur.” dedi. Bu sırada söz alan avukat Keziban Hatemi de “Karalama kampanyasıyla ilgili bizler ıslanmışız. Yağmurdan korkmayız” ifadelerini kullandı.