Erdoğan Gezi Parkı ile ilgili ikinci kez konuştu

Cumartesi, 1 Haziran 2013 17:34

sadfs_9136Başbakan Erdoğan, gezi parkı ile ilgili olarak İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıda da konuştu. Erdoğan, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının zamanlamasına dikkat çekti, ”böyle bir günde mi bunu yapıyorsun, burada soru işaretleri doğuyor” dedi.

Konuşmasında Gezi Parkı olaylarına değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mahkemenin dün akşam verdiği “Gezi Parkı çalışmalarını durduran” kararı ile ilgili olarak da “zamanlama çok enterasan” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de milletin dediğinin olacağını anlatan Erdoğan, “Bir avuç kaymak tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da müsaade etmeyiz.” şeklinde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Sandıkta mücadele edemeyenler, farklı girişimlere yöneliyorlar. Gençlerimizi bu tür girişimcilerden korumamız lazım. Taksim’i yayalaştırma projesi kapsamında orada duvar yıkılıyor, bir genişletme çalışması yapılıyor ve 6-7 ağaç kesiliyor. Bunlar farklı bir yere dikilecektir. Bunlara rağmen bizi “ağacı yok etmekle” suçluyorlar.

Eğer ağaç dikmek istiyorsanız, derdiniz ağaçsa biz verelim dikin. İlla Topçu Kışlası burada olmaz, diyorsanız kusura bakmayın, olacak. Topçu Kışlası olmayan bir şey değil, daha önce olup da yıkılanı biz yapıyoruz. Olay bu.

“BİR AVUÇ KAYMAK TABAKA”
Bir avuç kaymak tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da müsaade etmeyiz. Bu ülkede kaymak tabakanın dediği olmuyor. Bu ülkeyi artık bir kısım medya yönetmiyor. Bu ülkede sadece milletin dediği olur. Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemin bitirilmesini istiyoruz. Oradaki projeye onay veren CHP’nin kalabalıkları tahrik etmekten vazgeçmesini bekliyoruz.

MAHKEMENİN KARARINA TEPKİ
Beni üzen başka bir şey var. Dün bu kadar sıkıntıların olduğu bir anda, idare mahkemesi karar veriyor. Karar da zamanlaması da çok enterasan. İdarenin savunması alınıncaya kadar yürütme durduruldu. Şu an inşaat mı başladı, proje mi ilan edildi. Dün akşam saatinde ne oldu da geldin böyle bir açıklama yapıyorsun. Bu ülkede bu kadar atılan adımı dikkate almaması uygun değil. Hele hele yargı. Bakın muhalefet bu kararın arkasına sığındı.