Erdoğan bugün bu isimler ile görüşecek! ‘Gezi Heyeti’nden 7 isim belli oldu!

Çarşamba, 12 Haziran 2013 14:24

grup_toplantisi_iptal_edildi_h32619Ankara’da gündem Gezi Parkı eylemleri. Başbakan Erdoğan’ın bugünkü programını tamamıyla bu konu oluşturacak. Başbakan’la görüşecek 11 kişilik heyette yer alan 7 isim belli oldu. Toplantıya üç bakan da katılacak.

Başbakan Erdoğan, bugün saat 16.00’da Gezi Parkı eylemleriyle ilgili, bir heyetle görüşecek.

Taksim Dayanışması, Greenpeace ve TEMA Vakfı’ndan gelen heyette kendilerinin yer almadığı açıklamasıyla, heyetin kimlerden oluşacağı konusu merak ediliyordu.

Başbakan’la görüşecek 11 isimden 7′si belli oldu. İTÜ’den mimar Selva Erdoğan, yönetmen Kutluğ Ataman, öğrenci Nil Eyüpoğlu, Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Taksim Platformu’ndan Betül Tanbay, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Özgür Demirtaş, Erdogan’a mektup yazan AK Parti’li Bülent Peker Başbakan’la yapılacak görüşmeye katılacak.

Toplantıya İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de katılacak.

YARIN HÜLYA AVŞAR’LA GÖRÜŞECEK
Başbakan Erdoğan bu toplantı öncesi saat 14.30’da TESK heyetini kabul edecek.

Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemlerinden önce planlanmış olan bir diğer görüşmesi ise 3 isimle olacak: Yazar ve oyuncu Hasan Kaçan, oyuncu Necati Şaşmaz ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz. Erdoğan’ın yarın görüşeceği isimlerden biri de Hülya Avşar.

‘GEZİ’ ANKETİ GÜNDEMDE
Öte yandan, şu saatlerde toplantı halinde olan AK Parti MYK’da da gündem Gezi Parkı eylemleri.

Toplantıda, Ankara ve İstanbul mitiglerinin ardından diğer illerde yapılması düşünülen mitinglerin tarihlerinin, bu ayki anket konusunun Gezi Parkı eylemleri olması ve vatandaşa ne düşündüğünün sorulmasının; Bülent Arınç’ın Taksim Dayanışması’nın karşı çıktığı referandum çağrısının gündeme gelmesi bekleniyor.