Emniyet’te 30 Ocak depremi: 800′den fazla kişi görevden alındı

Perşembe, 30 Ocak 2014 15:18

17 Aralık 2013′teki üç ayrı yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından görevden almalar İzmir’de devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ankara, İstanbul ve İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan çok sayıda personelin görev yeri değiştirildi. Polis ve sivil memurlar, nerede görevlendirildiklerini öğrenmek isteyince bilgisayarlar aşırı yüklenme nedeniyle kilitlendi.

17 Aralık operasyonun hemen ardından Ankara’da Emniyet Müdür Yardımcısı görevine getirilen 3 müdür yeniden görevden alındı. Başta KOM daire olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bir gecede 500 kişinin yeri değiştirildi.

KOM DAİREDEN ŞUBE MÜDÜRLERİ GİTTİ

EGM’de dün geceyarısı kararıyla KOM Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürleri Mikail Uçak, Serkan Gürkan, Nadir Koçak, Tarkan Şahin, Adem Şahin ve İsmail Çakır görevden alındı. Başta KOM olmak üzere Asayiş, Personel, Güvenlik Daireler olmak üzere 500’e yakın şube müdürü, amir, memurun görev yeri değiştirildi.

ANKARA EMNİYETİNDE MÜDÜR YARDIMCILARI GİTTİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ise 6 Emniyet Müdür Yardımcısı görevden alındı. Görevden alınan 3 Emniyet Müdür Yardımcısı 17 Aralık Operasyonun hemen ardından göreve getirilmişti. Ankara Emniyet Müdür Yardımcıları Arif Canlı, Hasan Karaca, İbrahim Çapan, İbrahim Pala, Savaş Demirel ve İsmail Özyardımcı görevden alınarak Elmadağ’daki polis okuluna gönderildi.

SİBER AVCILAR DA GİTTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ‘nde Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli bir emniyet müdürü ile 40 polis tayin edildi.

İZMİR’DE 274 KİŞİNİN YERİ DEĞİŞTİ

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde ise, bugün şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu 274 kişinin görev yeri değişti.