Elton John evlendiğini Instagram’dan duyurdu

Pazartesi, 22 Aralık 2014 10:40

Ünlü müzisyen Sir Elton John, uzun yıllardır beraber olduğu David Furnish ile evlendiğini Instagram hesabından duyurdu. İmza atarken fotoğrafını paylaşan John, “Hukuki kısmı halloldu. Şimdi merasim zamanı” yazdı.

Elton John’un basın sözcüsü, çiftin İngiltere’nin Berkshire kentindeki evlerinde düğün yapacaklarını ve ünlü yıldızların düğüne katılacağını söyledi. Elton John ve David Furnish, 2005 yılında “medeni ortaklık” statüsünü almışlardı ve Windsor Guildhall’da bir törenle kutlamışlardı.

elton1Mart’tan beri eşcinsel evlilik yasal

Medeni ortaklık statüsü, evlilik kadar kapsamlı olmamakla birlikte, çiftlere birlikteliklerinden dolayı bazı haklar tanıyor. İngiltere ve Galler’de bu Mart ayına kadar hukuki olarak eşcinsel çiftlerin evlenmesi yasaktı ancak “medeni ortaklık” statüsü alabiliyorlardı. Elton John, Mart ayında eşcinsel evlilikleri yasal hale getirdiği için “İngiltere ile çok gurur duyduğunu” söylemişti.

Elton John, instagram hesabında düğün davetiyesinin fotoğrafını da paylaştı. Çiftin 2010 yılında doğan Zachary ile geçen yıl doğan Elijah adlı iki oğlu bulunuyor.

Kaynak: BBC Türkçe