Ekranların Romantik Prensi Ekin Mert Daymaz: “Birine Aşıksam Asla Aldatmam, Aldatmak Adiliktir”

Cumartesi, 25 Haziran 2016 15:10

GİZEM KABOĞLU 

Adını Çilek Kokusu ile başroller arasına yazdıran, şimdilerde yazın iddialı dizilerinden Hayat Sevince Güzel ile izleyicilerle buluşan Ekin Mert Daymaz, Dipnot Tablet’in sorularını yanıtladı. Best Model derecesi ile sektöre adım atan Ekin, karizmatik duruşu ve oyunculuğuyla ekranların yeni romantik prensi lakabını hak ediyor. Genç oyuncuyla Hayat Sevince Güzel’i, oyunculuğu ve aşkı konuştuk. Aldatmakla ilgili demeci gündem yaratan oyuncu, tartışmaya da son noktayı koydu; “aldatmak adiliktir.”

 

ZOR ZAMANLARDA “HAYAT SEVİNCE GÜZEL”

Hayat Sevince Güzel hayatına nasıl girdi?

Kafamın karışık olduğu bir dönemdi. Birçok senaryo okudum ve aralarındaki en renkli iş ve benim için en iyi olduğunu düşündüğüm karakterdi “Savaş”. Kadrosu çok iyi tecrübeli birçok isim var. Hem oynayıp hem öğrenebileceğin bir proje. Güzel de bir başlangıç yaptık. Umarım böyle devam edecek.

 

Bu diziyi izleyiciler neden tercih etmeli?

Renkli enerji dolu bir iş. Zaten ülke olarak pek iç açıcı bir dönemde değiliz. Birçok üzücü olay yaşıyoruz son zamanlarda. İzleyiciyi biraz olsun bu karanlık tablodan çıkıp güzel keyifli dakikalar geçirebilir.

 

IMG_4574

-

OYUNCULUK İÇİN DÖVMELERİNİ SİLDİRDİ

Best model oyunculardan birisin, modellik oyuncular için basamak mıdır?

Yani değil tabi. Modellikten oyunculuğa geçiş çok kolay olmayabilir. Böyle denk geldi diyelim. Sektöre bir yerden girmeliyim diye düşündüm ve ondan sonra Best Model’a girmeye karar verdim. İstediğim gibi gitti ve istediğim sektöre geçiş yapabildim.

 

Röportajlarını incelerken “kesin yay burcu” dedim sonra tarihe baktım doğru… Burçlara inanır mısın?

Burçlar hakkında çok şey bilmem. Yay burcu dışında tabi. Bana uyan beni anlatan bir burç. (Gülüyor)

 

Kaç dövmen var? Bazılarını sildirdiğini okudum, neden? Pişmanlık mı söz konusu?

2 tane dövmem var. Sildirdiklerim de oldu. Bunlar oyunculuk sektörüne başlamadan önce yaptırdığım dövmelerdi. Bir pişmanlık yok. Dövme zorluyor, oynadığın her karaktere uymuyor, sonuç olarak sildirmemin sebebi de budur. Bu arada Twitter’dan epey yorum alıyorum. Göğsündeki 1938 dövmesini neden kapatıyorsun dizilerde diye. Kapatılması benim tercihim değil. Ben böyle bir dövmeyi taşıdığım için gurur duyuyorum.

 

AŞK İNSANIN GÖZÜNÜ KÖR EDİYOR

Peki gerçek hayatta dizideki gibi bir kadın için savaştığın oldu mu hiç?

Hayır böyle bir şey yaşamadım.

 

Hemen hemen aynı yaşlarda kardeşin olsa ve kardeşin ile aynı kadına aşık olsan ne yapardın?

Böyle bir şey yaşamadan bilemezsin tabii… Ama aşk insanın gözünü kör eden bir şey. Bazen mantığın bile önüne geçiyor. Kardeşimle aynı kadına aşık olsam ona zarar verecek onu kıracak bir şey yapmam tabii ki. Sonuç olarak kararı veren ikimizin de aşık olduğu kadındır her kararına saygı duymak lazım.

 

“Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim” diyen biri kadınlarda nasıl güven telkin ediyor?

Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim demem çok konuşuldu. Yanlış anlaşılmaya müsait bir soruydu. Aslında şöyle bir durum var. Ben o cümleyi tam olarak böyle kurmadım. Bu röportajımız sohbet usulü oldu yazılı değildi yani. Tam olarak şu ifadeyi kullandım ben orada: ”Yeteri kadar sevmezsem aldatabilirim ki neden sevmediğim bir kadınla beraber olayım. Böyle bir şey olmayacağı için aldatmaya gerek kalmaz” ki ben ilişkide aşırı sadık dürüst bir insanımdır. Bu konuda büyük konuşabilirim. Birine aşıksam asla öyle bir şey yapmam. Aldatmak adiliktir.

IMG_1066

 -

HAYRANLARIM BENİ MOTİVE EDİYOR

Fan Club üyelerin sosyal medyayı tam anlamıyla yıkıyor. Bu ilgi seni şaşırtıyor mu?

Başlarda çok şaşırttı. Ama bir zaman sonra alışıyorsun. Ben onlara ve azimlerine saygı duyuyorum. Beni motive ediyorlar.

 

Sorumluluk hissi getiriyor mu?

Tabi sorumluluk hissi de getiriyor. Ve elimden geldiği kadar onlarla ilgilenip mutlu etmeye çalışıyorum.

 

Hayranlara bir mesaj veya eklemek istediğin bir şey var mı?

Zor dönemler geçiyoruz fazla çalışıyoruz. Psikolojimizi her zaman sağlam tutmamız gerekiyor. Onlar da bunun için hep yardımcı oldular bana. Beni fazlasıyla motive ediyorlar. Her birine teşekkür ediyorum. (Gülüyor)

 

-

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 275. sayısını indirmek için

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play