Eğlenceli Bir Yol Hikayesi: Kardeşim Benim

Cuma, 15 Ocak 2016 18:44

Senaryosunu Zafer Külünk, yönetmenliğini ise Mert Baykal’ın üstlendiği kadrosunda Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver gibi sevilen isimleri barındıran “Kardeşim Benim” bugün vizyonda!

Burak Özçivit’in Hakan, Murat Boz’un da ünlü pop yıldızı Ozankarakterlerine hayat verdiği filmde, Hakan 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Sakin ve gizemli bir karaktere sahiptir. Her ne kadar magazinden uzak durmaya çalışsa da kardeşi Ozan’la olan küslükleri magazinin ilgisini çekmektedir. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin tersine dışa dönük, neşeli, esprili, konuşkan ve sosyal biridir.

İki kardeş yıllardır küstür. Uzun zamandır bir araya gelmemiş, hatta babalarının hastalığında bile onu farklı zamanlarda ziyaret etmişlerdir.

Çocuk yaşta annelerini kaybettikten sonra düğün şarkıcısı olan babaları Erkan’la birlikte kasabalarda düğünden düğüne dolaşmış, yarı göçebe bir hayat yaşamışlardır.

Anneleri öldükten sonra babası Ozan’ın tüm sorumluluğunu abisinin omuzlarına yüklediği için Hakan erken yaşta büyümek zorunda kalmıştır. Ozan ise çocukluğun tadını çıkarmış, Hakan’ın yaşayamadığı çocukluğu onun gözleri önünde doya doya yaşamıştır. Bu durum zaman içinde abi kardeş ilişkisini zedelemiş, ikisi de yollarını zıt yönlere doğru çizmişlerdir.

İki kardeşi yıllar sonra bir araya getiren durumsa babalarının cenazesidir. Son görevlerini yerine getirip bir an önce yollarına gitmeyi düşünürken babalarının onlara bıraktığı vasiyet her şeyi değiştirir…

Film için Burak Özçivit’in org başına geçtiği, Murat Boz’un da mikrofonu eline aldığı film, hikayesi dışında müzikleri ile de dikkat çekiyor.

Sizleri hem hüzünlendirip hem de güldürecek olan Kardeşim Benim, hafta sonu güzel vakit geçirmek isteyen sinemaseverler için ideal bir tercih!

Tags