27 yıllık efsane emekli oluyor! Manchester United’da bir devir kapanıyor!

Çarşamba, 8 Mayıs 2013 13:06

SAF1-doctor-sir-alex-ferguson-25028133-460-287Manchester United’ı 27 yıldır çalıştıran Sir Alex Ferguson, sezon sonunda takımı bırakacağını söyledi.

Kırmızı Şeytanlar’ı en uzun süre çalıştıran teknik direktör unvanına sahip Ferguson’un bırakmasıyla adeta bir devir kapanıyor.

Ferguson’un geçtiğimiz yıl emekli olması bekleniyordu ancak ezeli rakipleri Manchester City’nin geçtiğimiz yıl gelen şampiyonluğu efsane İskoç’u bu kararından döndürmüş ve Ferguson sözleşmesini 2 yıl daha uzatmıştı. Bu yıl haftalar önce şampiyonluğunu ilan eden United, bir anlamda ezeli rakibinden unvanını da geri almıştı.

“UNITED’I OLABİLECEK EN GÜÇLÜ POZİSYONDA BIRAKTIM”

Efsane Hoca, Manchester United’ın resmi sitesinden yaptığı açıklamada, United’ı olabilecek en güçlü pozisyonda bıraktığının altını çizdi ve “İleride kulüpte direktör ya da uluslarası elçi gibi görev almak isterim” dedi.

Ferguson’un açıklamaları şu şekilde; “Bu kararı doğru zamanda verdiğime inanıyorum. Kulübü olabilecek en güçlü pozisyonda bırakmak önemliydi ve bence bunu başardık. İleride kulüpte direktör ya da uluslarası elçi gibi görev almak isterim. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Manchester United gibi bir kulübe bunca yıl önderlik etmek büyük bir onur ve çok özel bir ayrıcalık. United’da görev yaptığım sürenin değerini bileceğim.