Ediz’in babası cenaze töreninde sinir krizi geçirdi

Çarşamba, 5 Eylül 2012 15:26

Genç yaşta kalbine yenilen Eskişehirspor futbolcularından Ediz Bahtiyaroğlu’nun tesislerde düzenlenen cenaze töreninde babası İsmail Bahtiyaroğlu, sinir krizi geçirdi. Cenazenin, Bursa’ya götürülmek üzere araca konulduğu sırada ise Ediz’in takım arkadaşı Hürriyet Güçer, fenalık geçirdi.

Geçirdiği kalp krizi sonucunda 26 yaşında hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu’nun cenazesi tesislere getirilerek tören düzenlendi. Genç yaştaki oğlunu kaybeden acılı baba İsmail Bahtiyaroğlu, törende sinir krizleri geçirdi.

ESKİŞEHİR’DE TÖREN YAPILDI
Bahtiyaroğlu’nun Türk bayrağı ve Eskişehirspor bayrağına sarılı tabutu, tören  için hazırlanan alana konuldu.
Törene, Bahtiyaroğlu’nun babası İsmail ve ağabeyi Engin Bahtiyaroğlu,  Eskişehir Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Eskişehispor Kulübü Başkanı Halil  Ünal, 1. Hava Kuvveti Kurmay Başkanı Tuğgeneral Şaban Umut, Eskişehirspor Teknik  Direktörü Ersun Yanal, Eskişehir Emniyet Müdür Vekili Mustafa Bayram, Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Eskişehirspor yönetim kurulu üyeleri,  futbolcular ve taraftarlar katıldı.
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, törendeki konuşmasında,  Eskişehirspor camiası ve Türk halkına başsağlığı diledi.
Ediz’in kendileri için çok özel bir futbolcu olduğunu belirten Ünal,  “Bahtiyaroğlu’nun tarifi, bir futbol kulübü başkanının bir futbolcuyu tarif  edemeyeceğinin üstündeydi. Ediz’in düzgünlüğü, dürüstlüğü, çalışkanlığı, iyi  niyeti… Ediz, adeta bir iyilik meleğiydi” dedi.
“EDİZ’İ HER YIL ANACAĞIZ”
Ünal, Ediz Bahtiyaroğlu’ndan kimseye kötülük gelmediğini anlatarak, şöyle  devam etti: “Türk futbolu adına çok değerli, pırıl pırıl genç bir kardeşimizi  maalesef kalp krizi neticesiyle kaybettik. Ediz’i yetiştiren ailesine, ona emek  veren hocalarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Ediz, Eskişehirspor camiası adına  ölmedi. Her zaman bizim kalbimizde yaşayacak. Ediz her yıl kulübümüzce anılacak.  Fakat bu Eskişehirspor’un kaderinde midir? Rahmetli Sinan’ı da (Sinan Alaağaç)  biz böyle kaybettik. Şimdi Ediz… Rabbim’e dua ediyorum, inşallah bu son olsun.  Hepimizin başı sağ olsun.”
“TÜRK FUTBOLU EFENDİ BİR SPORCUYU KAYBETTİ”   
Eskişehirspor İdari Asbaşkanı Ekrem Birsen de, gazetecilere yaptığı  açıklamada, Eskişehirspor camiasının acı bir gün yaşadığını ifade ederek, şunları  kaydetti:
“Gerçekten efendiliğiyle, dürüstlüğüyle, çalışkanlığıyla, bize simge  olmuş bir futbolcumuz, Ediz Bahtiyaroğlu’nu kaybettik. Ediz Bahtiyoroğlu,  çalışkan, dürüst ve sevecenliğiyle tüm arkadaşlarına örnek bir sporcuydu.  Arkadaşları, hocası ve yönetim tarafından çok sevilen bir futbolcuydu. Türk  futbolu, bugün efendi bir sporcuyu kaybetti. Allah bu acıları tekrar  yaşatmasın.”
Futbolculardan Servet Çetin de, Ediz Bahtiyaroğlu’nu kaybetmenin  üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.
Konuşmaların ardından Bahtiyaroğlu için cenaze namazı kılındı. Namazın  ardından cenazenin, Bursa’ya götürülmek üzere araca konulduğu sırada, baba İsmail  Bahtiyaroğlu ile Ediz’in takım arkadaşı Hürriyet Gücer, fenalık geçirdi.  Bahtiyaroğlu ve Gücer’i sağlık ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.
Bahtiyaroğlu’nun cenazesi, Bursa’da ikindi vakti kılınacak namazın  ardından toprağa verilecek.