Edebiyat üzerine arkadaşlık sitesi

Pazartesi, 29 Temmuz 2013 14:53

book-love-books-to-read-23017085-500-331İngiliz edebiyat sitesi Omnivore.com, çiftleri kitap zevklerine göre buluşturmayı hedefleyen bir bölüm başlattı.

Telegraph’ın haberine göre Yılın En Ağır Eleştirisi Ödülü’nü de veren Omnivore.com’un “Omnivore Pin-up” arkadaşlık servisine üye olmak isteyenler, okudukları en heyecan verici kitap, en sevdikleri yazar ve en son hangi kitabı okumayı planladıkları gibi soruları cevaplamak zorunda.

İLK RANDEVU AYARLANDI

İlgililerin, profilini beğendikleri üyelerden bir e-mail vasıtasıyla randevu istemeleri gerekiyor. Sitenin yaratıcıları daha sonra söz konusu üyeyle iletişim kurup ilgi alanlarının ortak olup olmadığını kontrol ediyor.

Omnivore’un kurucularından Fleur Macdonald ilk randevunun ayarlandığını söyledi.

AMERİKA’DAN YOĞUN İLGİ VAR

Arkadaşlık sitesine olan medya ilgisinin büyük ölçüde ABD’den geldiğini belirten Macdonald bu nedenle sitede önümüzdeki dönemde ABD kaynaklı bir büyüme yaşanabileceğine dikkat çekerek, “Sanırım İngilizler fazla entelektüel görünmekten bir parça ürküyor. Amerikalıların ise böyle bir sorunları yok, ne kadar zeki olduklarından söz etmeyi seviyorlar,” diye konuştu.

New York’ta yerleşik alikewise.com gibi diğer arkadaşlık siteleri, okurları favori kitaplarına göre eşleştirirken, Omnivore Pin-up, üyelerinin edebi duyarlılıklarını etraflıca baz alan ilk site.