EAA-Emre Arolat Architects’in monografi kitabi tüm dünyada satışa sunulmaya başlandı

Pazar, 8 Aralık 2013 19:40

EAA-Emre Arolat Architects’in monografisi niteliğindeki kitap, alanının en saygın kurumlarından olan Rizzoli yayınevi tarafından basıldı 

Mimarlık ve Sanat alanının dünyadaki en önemli yayınevlerinden biri olan Rizzoli NewYork tarafından basılan, Philip Jodidio ve Süha Özkan’ın editörlüğünde hazırlanan ve Emre Arolat Mimarlık tarafından son dönemde üretilen çalışmaları içeren, EAA Emre Arolat Architects Context & Plurality adlı kitap, ilk olarak New York’ta satışa çıktı. Philip Jodidio ve Süha Özkan tarafından yazılan kitapta 34 adet  EAA projesine yer veriliyor. EAA Emre Arolat Architects Context & Plurality kitabı Ekim ayından itibaren, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada satışa sunulmaya başlandı.

Screen Shot 2013-12-08 at 17.33.01

EAA Emre Arolat Architects Context & Plurality, bu düzeyde uluslararası bir yayınevi tarafından bir Türk mimarlık ofisi adına hazırlanan ilk kitap ve Türkiye’de gerçekleşmekte olan mimarlık etkinliğinin dünyadaki bilinirliğinin artması açısından hayli ciddi ve önemli bir adım olarak görülüyor.

Screen Shot 2013-12-08 at 17.33.15

Rizzoli, İtalyan asıllı olmasına karşın New York’un en seçkin yayınevlerinden. Farklı konulara ilişkin görsellerle beslenmiş serileri arasında, güzel sanatlar, moda ve Emre Arolat Architects Context &Plurality kitabının da içinde bulunduğu mimarlık önemli bir yer tutuyor.