“Duvarlar Boyunca Kitap” direniyor! Robinson Crusoe için önce öde sonra al!

Pazartesi, 26 Ağustos 2013 15:11

2346206220_4697a479ca_oBu haftaki kitap köşemizde yeni çıkan bir kitabı değil, 1994 yılından beri İstiklal Caddesinin gözdesi olan bir kitapçıyı anlatmak istiyoruz: Robinson Crusoe 389…

Onlar yola “Duvarlar Boyunca Kitap” sloganıyla çıktı.

İçinde saatlerce kaybolmak isteyeceğiniz, “keşke burda çalışıp bütün gün kitap okusam” diyeceğiniz az sayıda sıcak kitapçılardan biri.
Kitaplardaki huzuru arayanların mutlaka gitmesi gereken Robinson Crusoe 389, bir süredir ciddi nakit sıkıntısı içinde.

Sonunun Emek gibi, Markiz gibi olmasından endişe eden kitapçı “Önce Öde, Sonra Al!” kampanyası ile RobKart’ları satışa sundu.

Bunun için 500 ve 1000 liralık ya da bunların dışında tutarını -50 liradan az olmamak koşuluyla- kart sahibinin kendi belirleyebileceği RobKart’ları alarak, sadece bir kitabı değil bir kültür varlığının geleceğini de koruyacaksınız.

Üstelik pek çok yazar da bu kampanyaya destek veriyor. Nobel ödüllü Orhan Pamuk, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, Ayşe Kulin kampanyaya destek olan yazarların başında geliyor.

Hala radyo dinliyorsanız, eksi mektuplarınızı saklıyorsanız, ilkokulda tuttuğunuz hatıra defterleri varsa eğer küçük kutunuzda ve en önemlisi de kitaplardaki huzuru arıyanlardansanız oraya gitmeli ve o karttan almalısınız.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

robcard