Dur Dur İntihar Etme Bir Şey Diyeceğim

Çarşamba, 16 Temmuz 2014 12:31

Aşık olunca insanın midesinde kelebekler uçuşur. Peki ya ayrılınca neler olur o kelebeğe? Funda Mentaloğlu ‘Dur Dur İntihar Etme Bir Şey Diyeceğim’ yazısında ayrılıkları ve yapılan hataları Dipnot Tablet için yazdı.

 

Dur Dur İntihar Etme Bir Şey Diyeceğim 

İlişkiler başladığında insanın içini kelebekler doldurur. İnsanı diyorum! Yani yalnız değilsin; herkesin öyle.

Yeni yüzler, yeni ümitler demek. Yeni beslenmeler, yeni dizaynlar, yepyeni tasarruflar, belki yenilenmesi lazım adresler demek.

Yeni yüzler candır.

Buraya gelene kadar ise eski aşkın verdiği ızdırapla patlarken kendinden bile sıkılmış olmalısın. Tekrar ettin durdun ne varsa. Onun her sözünü ilahlaştırmak suretiyle liste başı yaptın. Öyle ki artık kendi kelimelerinle bile konuşmuyorsun.

Onu anlata anlata en yakın arkadaşlarını zaten emdin sömürdün, yetmedi; yeni arkadaşlarını da şişirdin. Belki son zamanlarda işittiğin en tuhaf laf “çok geveze” olduğundur.

İnsan gerçekten hayret ediyor…

Seeen? Ne ara geveze oldun ki? Eskiden kimse öyle demezdi. Ah o b.k aşk yüzünden kendimi kaybetmişim desene! Artık kimse seni sevmiyor değiş mi?

Ben seviyorum da neyssssse.

Dur dur intihar etme başka bir şey diyeceğim.

Yeni yüzlere geldik. Yine kelebekler, her şey çok mantıklı, mıç mıç çekilmeler, içte bir kaynaşma falan.

Kızım başına ne geliyorsa o kelebekler yüzünden geliyor. Onlarla bir daha görüşme. Seni yanlış yola iten hep onlar. Yoksa sen geveze filan değilsin.

Kelebeğin Etkileri;

*İlk görüş.

*Tırtılın hareketlenmesi.

*İlk gülüş.

*Kelebeğe dönüş.

*İlk yatış.

*Kelebeğin hayata karışması.

*Ortalama seks.

*Kelebeğin kendisi olma tribi.

*Son yatış.

*Kelebeklerin ölümü.

*Kapanış.

 

Sonra şişir dur milletin kafasını. O dedi ki, ben demedim ki, şunu verdim, bunu aldım, berikini sattım, hedehödö, rörörö..

Tırtıl nedir evladım? Hiç mi National Geographic izlemiyorsun? Tırtıl korkuyla, kuşkuyla, endişeyle ve anlamsız iletilerle var olan bir şeydir.

Bir sebepten ötürü bu durumdan sıkılır ve kelebek olup uçmaya karar verir. Uçaaaar, uçaaar ve daha yirmi dört saatini doldurmadan ölüp gider.

Senin küçük tırtıllar da hareket ettiğine göre başkalaşacağını bilirsin. Nihayetinde yeni yüz yakaladın. Hadi kaptın yine heyecanı. O sıkıcı hayatına değişik bir virüs girdi.

O kelebekler karnında uyandıkça bütün engelleri aşıp sevdiceğine koşmak isteyeceksin. Cıvıltı yükseldikçe insan algoritması saçmalar.

Sürekli onun yanında olmak için bahaneler üretir, aynı zamanda seni davet ettiğinde gitmezsin. Yanlış anlama o bahaneler onu değil kendini ikna etmek için.

Birileri sana duuuuuur diyecek, orası mayın tarlası, durmak ne kelime ailene bile sırt çevireceksin. Yüzsüz! Ailen lan o senin!

Neysssse.

Algoritma saçmalayacak. Bugün istediğini yarın sevmeyeceksin. (Çünkü o da sevmiyor) Bu dinlediğin yeni müzikleri ilk defa duyduğunu bilmesinden ölesiye utanacaksın. (İyi ki shazam var) Kütüphanesindeki en sevdiği kitapları gizli gizli okuyacaksın. (Aman bunu da bilmeyiversin!)

Gittikçe hayattaki en büyük hedefin ona yetişmek olacak. (O salak bakışların) Onun istediği gibi bir sevgili olmayı çok isteyeceksin.

Hiç umurunda olmayan mağazaların vitrinlerinde yakalanacaksın. (Alışveriş yaptığımı bilmesin)

Eskiden yüzüne bakmadığın çizmeleri ayağından çıkarmayacaksın. (Ay hiç anlaşılmıyor)

Sırf o makyajsız seviyor diye sana cahil bir cesaret gelecek ve Instagram’a mor göz altlı fotoğraflar yükleme gafletine bile düşeceksin. Ne kadar iğrenç göründüğünü fark etmemen çok ilginç gelecek.

Sonra aslında hiç tarzın olmayan yerlere gitmeye başlayacaksın. Hani baban yalvarsa gitmeyeceğin yerler diyorum. Ay bir de öyle eğleneceksin ki sanırsın kız hep buralarda patlamış. (Böyle daha samimi görünüyorum)

İşte bunlar hep seks!

Sonra adam bir gece geç gelir; agresiftir. Suçludur. Suçsuz kalmayı istemektedir. Mekanizma simple olduğu için tek silahını kullanır.

Bunları da anlamıyorum ha! Nedense son seferlerinde hep akıllarda kalacak show’lar yaparlar.

Son seks candır!

 

Yazının tamamı için: 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play