“Dünyanın hiçbir yerinde güvenlikçi taraftardan kaçmaz” Başkan Orman’dan derbi açıklaması

Pazartesi, 23 Eylül 2013 16:37

fikret_orman_basintoplantisi-e1367316882364Beşiktaş Başkanı Fikret Orman derbi maçtaki olaylarla ilgili yaptığı açıklamada “Beşiktaş dünkü olayların mağdur tarafıdır” dedi.

Orman’ın açıklamaları şöyle:

“90+2. dakikaya gelene kadar maçın güzel bir ortamda oynandığını söyleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, olayların başladığı andan itibaren stadda bulunan 75 bin seyircimizin hiçbiri olaylara katılmamış, ıslıklarıyla olayları ayıplamıştır.
Bu olayların içine girenleri Beşiktaşlı olarak nitelemiyorum.

Dünkü olan olaylarda Beşiktaş mağdur olmuştur.

Sahaya atlama dışında hiçbir polise zarar verilmemiş, hiçbir yaralama olmamış, hiçbir kamu malına zarar verilmemiştir. İkinci aşamada yani Beşiktaş içeri girdikten sonra alevli hale gelmiştir.

Beşiktaş kulübü bugün itibariyle savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır. Ayrıca maddi tazminat davası açacaktır. Stadın güvenliğini sağlayan şirketle sözleşmemizi feshedeceğiz.

Hakem maçı çığrından çıkarsa bile, Beşiktaş taraftarını galeyana getirse bile, rakip oyuncu taraftarımızı galeyana getirecek hareketlerde bulunmasına rağmen, sahaya atlamak kimsenin görevi değildir.

Bilet dağıtıldığı iddiaları palavradır. Beni tanıyanlar bizim olduğumuz yerde böyle bir şey olamayacağını bilirler.

Hangi sponsora bilet verildiyse biletin üzerinde o kurumun adı yer alır. Bizde açığa bilet satmak mümkün değildir.

Sahaya kaçak girişleri önleme işi bizim değil, Emniyet’in işidir. Ben gidip buradan giremezsiniz diyecek değilim.

Kulüp olarak daha fazla bir ceza göreceğimizi de sanmıyorum.

Görev artık savcılardadır. Beşiktaşlıların içi rahat olsun. Kimse bizi yolumuzdan çeviremez. Beşiktaş camiası daha fazla birbirine kenetlenecek. Daha büyük sponsorluk anlaşmaları imzalayacak. Bir sene içinde bu stadı yapacağız. Yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz. Beşiktaşlılar kulüpleriyle inanılmaz bir dayanışma içindedirler. O stadyum 280 bin kişilik olsa biz yine orayı dolduracaktık.

Beşiktaş Türkiye’nin en köklü ve en büyük kulübüdür. Biz burdayız kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bu kayadan bir parça toz olmaktan başka bir şey değildir.

Göreceksiniz sezon sonunda Beşiktaş şampiyon olacak.”