Dünyanın en önemli tasarımcıları İstanbul Design Week 2013′de

Cumartesi, 30 Kasım 2013 14:31

8 yıldır, dDF’in (Dream Design Factory) organize ettiği  İstanbul Design Week (İDW) bu sene ilk defa Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşiyor.  27 Kasım – 1 Aralık tarihleri boyunca, dünyanın en önemli tasarımcılarına ev sahipliği yapacak olan etkinliğin açılışına tasarım ve yaratıcı endüstri dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

İstanbul’un uluslararası en köklü tasarım oluşumu olan İstanbul Design Week, bu sene ilk defa Eski Galata Köprüsü’nden ayrılıyor. Tamamen tasarım adanmış bir hafta olan İstanbul Design Week, tasarım sergileri, konferanslar ve atölye çalışmaları ile 27 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşiyor.

4.. IDW GenelGörüntü

dDf (Dream Design Factory) Kurucu Ortağı Prof. Dr. Esra Ekmekçi, 27 Kasım 2013, Çarşamba günü düzenlenen açılış kokteylinde, İstanbul Design Week 2013 ile ilgili şunları söyledi:

“2005 yılından bu yana organize ettiğimiz İstanbul Design Week, uluslararası bir tasarım platformu olmasının yanı sıra, Türk tasarım sektöründeki genç üyelerin, uluslararası arenada rekabetleri için önemli bir katalizör olma görevi oluşturmuştur. dDf olarak Design Spirit İstanbul gibi 40 yaş altı 40 tasarımcıdan oluşan sergiyi hayata geçirmemizin arkasındaki misyonumuz da budur. İstanbul ve Türkiye’nin uluslararası tanıtımına önemli bir katkı sağlayan İstanbul Design Week’e herkesi bekliyoruz.”