Dünya tersine mi dönüyor?

Pazar, 9 Şubat 2014 12:24

Merkür, Venüs, Mars derken evren yerinde durduğu gibi durmuyor. Öğrendik ki Merkür işin içine girerse iletişim sorunları tavan yapar. Venüs zaten geçmiş hesaplarımız kapatmamız için olmaz şeyleri oldurdu. Demek ki şu sıralarda beklemek ve değişime kucak açmak gerekiyor. Gökyüzünde ne varsa yeryüzüne etki ediyor.

Değişim dönüşüm dolu zamanlara merhaba…

Koç ve Yükselen Koç; Gizli saklı kalmış yönlerin daha da gizemli bir hal alabilir, kendini tanımakta zorlanabilirsin. Üstelik alınganlık yapmanın da hiçbir anlamı yok. Ancak tedbirli olmalı ve duygusal karmaşalara mahal vermemelisin. Evren senden yanayken, arkandan iş çevirenler fena halde gümleyecek. Sen sadece izle ve kimler gitmeli kimler kalmalı ona karar ver. Bu sıralar eros oklarını atmaya hazırken, ruhunu dinlendirmeden yeni bir aşka başlama derim.

Boğa ve Yükselen Boğa; Biraz karışık bir süreç ama yinede sakinliği korumak lazım, nitekim 28 Şubat’a kadar bu etkiler hakim olacak. Hayatında tamamlamak istediğin ne varsa fırsatlarla karşılaşacaksın. Arkadaş ilişkilerinin ön plana çıkacağı şu günlerde egonu kontrol altında tutarsan nasıl güzel olacak. Bu arada iş hayatına verdiğin özen ve önemi birazda aşk hayatına göstersen hiçte fena olmayacak. Aslında kısmetlisin ve hayatında düşündüğün kadarda kötü giden şeyler yok, sadece sahip olduklarının kıymetini bilmelisin.

İkizler ve Yükselen İkizler; Ertelenmelere son, nihayet harekete geçmeye karar verdin bu sefer tamamdır. Akıllıca işler yapmalı gereksiz kuruntuları kafandan atmalısın. İş değişikliği ya da terfi mümkün, buna sen karar vereceksin. Parasal konularda karşına çıkacak fırsatları değerlendirirken kendini yormamaya özen göstermelisin. Aşk konusunda biraz daha bencil olursan hiçbir problem kalmayacak, kendini de düşünmeyi dene artık. Unutma ki her şey değiştiği gibi sende değişiyorsun.

Yengeç ve Yükselen Yengeç; Algıların son derece açık ve sen bile inanamayacaksın kendine. Bu durum zaman zaman zihnini yorsa da aslında olmak istediğin yerdesin. Kendine ve çevrendekilere rehberlik ederek yol gösterebilirsin. Birden bire büyüyüp olgunlaşmanın tadına varacaksın diyebilirim. Bu arada geçmişi didiklemenin kimseye faydası olmadığını unutma ve ona göre davranmaya özen göster. Sonunda kendini fırtınalı bir aşka bırakmanın huzurunu da ayrıca yaşayacaksın.

Aslan ve Yükselen Aslan; Bundan sonra gizli saklı hiçbir şey kalmayacak, sen neyi öğrenmek istiyorsan onun cevabını alacaksın.15 Şubat’ta yaşanacak dolunayın etkilerini şimdiden yaşamaya başladın, sıkıntılı kişi ve olaylardan kendini uzak tutup huzura merhaba diyeceksin. Her bitiş bir başlangıçtır felsefesi savunacaksın sonunda. Kendi kıymetini anlayacak ve yeniliklere açılacaksın, bu aşk hayatın içinde geçerli. Sürprizlere hazırlıklı ol.

Başak ve Yükselen Başak; İçini rahatlatmalı ve daha pozitif olmalısın, bir yalnızlık korkusu sardı içini sorma gitsin. Nedir bu kaos kendine gel biran önce. Takım ruhuyla çalışacağın bir iş konusu gündeme gelebilir. Yanlış anlaşılmaların olacağı bu sıralarda sakinliğini koruman gerekiyor, ayrıca bu sıralar yeni iş anlaşmalarına kalkışma. Aşk hayatının yolunda gitmemesi için herhangi bir neden yok, biraz verici olmayı öğrenirsen her şey daha güzel olacak.

Terazi ve Yükselen Terazi; Şu sıralar biraz karışık bir dönemdesin gibi gelse de aslında öyle değil, abartıp kendi keyfini kaçırıyorsun. Aslında en çokta maddi konulardan dolayı gel gitler yaşıyorsun, neyse ki alacağın bir iş haberi ile rahatlayacaksın. Neşeli ama bir o kadarda düşünceli tavırlarınla oldukça dikkat çekiyorsun, artık dengeyi kurmalısın.Sosyalleşme sırası şimdi sende.. Unutma ki zaman aşk zamanı.

Akrep ve Yükselen Akrep; Son zamanlarda hayat pek adil davranmadı, neyse ki şans dönmeye başlıyor. Seçim yapmak durumunda da kalsan emin ol ki hayatına sahip çıkacaksın. Yeni bir iş konusu ile farklı planlar yapabilirsin ama acele etme ve ona göre hareket et. Eski aşkların tek tek ortaya çıkabilir, bu durumun kafanı karıştırmasına müsaade etme. Mevcut ilişkinde istediğin şekillendirmeyi yapabilecekken rahat ve pozitif olmaya çalış.

Yay ve Yükselen Yay; Etkiye tepki gösteriyorsun, iyi hoşta böyle inatlaşarak hiçbir yere varamazsın. Sakin olmalı ve sap ile samanı karıştırmamalısın. Ailevi konuların ön plana çıktığı bu günlerde planlı programlı olmalısın, yoksa her şeye yetişmen mümkün olmayacak. İş ve parasal konularda ki durgunluğun geçmesine az kalmışken ani kararlardan uzak durmalısın. Aşka inancını kaybetsen de şimdilerde aşka gelip, heyecanlı bir ilişki yaşayacaksın.

Oğlak ve Yükselen Oğlak; Sonunda kendinin ve ihtiyaçlarının farkına vardın, bu insanlık için senin için büyük bir adım. İş konusunda yeni bir atılıma başlarken kendine güvenmekten vazgeçme. Merkür sayesinde ufak tefek aksaklıklar yaşaman olası, tedbirli olursan rahat edersin. Sosyalleşmenin dibine vuracağın şu günlerde yeni aşk tekliflerine hazırlıklı ol.

Kova ve Yükselen Kova; Yeteneklerini ortaya çıkarman için fırsatlarla karşılaşacaksın, bu kez ertelemeden kendini göstermeli ve hayata kaldığın yerden tutunmalısın. Ailevi sorumluluklarının artacağı bir dönemde de olsan, bu durum biraz hoşuna gidip kendini iyi hissetmene sebep olacak. Yeni yatırım kaynakları düşünebilirsin ancak bu konuda acele etmemen ve Şubat sonundan önce harekete geçmemen gerekiyor. Aşk hayatındaki iletişim sorunu nihayet son bulacak ve kendini daha rahat hissedeceksin.

Balık ve Yükselen Balık; Hislerinin önemli olup hayatına yön vereceği bir zamandasın, duygu mantık ikilemi yaşayabilirsin. Kendinle baş etmeyi öğrenirken hayata farklı açıdan bakacaksın. Önemli dostluklar ve yeni iş arkadaşlıkları kurup sosyal çevrede daha sağlam bir yer edineceksin, başarı artık seninle. Aşkında doğru kişiyle olduğunu düşünsen de, biraz zor biri olduğunu kabul et sabırla onu kazanman mümkün.

Derya Demir (@DDeryademir)