Dünya şampiyonları “Avrupa’nın Çakıl Taşı Plajı”nda yarışacak!

Perşembe, 16 Mayıs 2013 08:53

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Bulgaristan’ın Thracian Cliff parkurunda 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 50. Volvo World Match Play Championship’in dünya şampiyonları arasından seçilen 24 ismi netlik kazandı.

İlk kez World Match Play Championship’e ev sahipliği yapacak olan Bulgaristan, yeşilin farklı tonları ile sonsuz mavilikteki Karadeniz manzarasıyla dünya üzerindeki en çarpıcı golf parkurlarından birisi olarak nitelendirilen Thracian Cliffs’i dünyaya açacak. Aynı zamanda “Avrupa’nın Çakıl Taşı Plajı” olarak da adlandırılan Thracian Cliffs parkuru, 50. Volvo World Match Play Championship’de dünyanın en iyileri arasından seçilen Thomas Aiken, Felipe Aguliar, Kiradech Aphibarnrat, George Coetzee, Nicolas Colsaerts, Jamie Donaldson, Gonzalo Fedz-Castana, Stephen Gallacher , Branden Grace, Peter Hanson, Thongchai Jaidee, Scott Jameison, Shane Lowry, Graeme McDowell, Francesco Molinar, Geoff Ogilvy’nin yanı sıra; Thorbjorn Olesen, Carl Pettersson, Ian Poulter, Henrik Stenson, Richard Sterne, Bo Vaan Pelt, Chris Wood, Brett Rumford da yer alıyor.

Dünya medyasında 1600 saatlik golf yayını, toplam 3 milyon Euro para ödülü
Volvo’nun 130’ncu erkekler profesyonel golfüne isim sponsoru olmasının yanı sıra; Avrupa turundaki 80.turnuva olması ile de büyük önem arz eden şampiyona, 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. IMG’ye ait olan ve Volvo ile birlikte yürütülen Volvo World Match Play Championship’in yarım milyar hane halkına yaklaşık 1600 saatlik golf yayını ile dünya genelinde bir medya gündemi yaratması bekleniyor. Birinciye 800 bin Euro para ödülünün verileceği şampiyonada, toplam dağıtılacak rakam 3 milyon Euro olarak belirlendi.