Drogba: Birkaç adım daha atabilirsek başarabiliriz

Perşembe, 28 Mart 2013 12:21

drogba400_13615790605152ce8e727c3Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Drogba, UEFA’nın resmi dergisine verdiği röportajda ”Kulüp adım adım ilerlemeye hazır. Ama elbette birkaç adım daha atabilirsek bunu başarabiliriz” yanıtını verdi.

Galatasaray’ın Fildişi Sahilli yıldızı Didier Drogba, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi çeyrek finali için çıkardığı dergiye röportaj verdi.

Şampiyonlar Ligi’nde yeniden oynamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyleyen Drogba, 8 yıl boyunca Chelsea formasıyla yaşadığı deneyimi şimdi sarı kırmızılı formayla sergilemek istediğini dile getirdi.

‘KULÜP ADIM ADIM İLERLEMEYE HAZIR’
Dün yayınlanan dergide, kendisine Galatasaray’ın Devler Ligi şampiyonluğu şansı sorulan Drogba, “Kulüp adım adım ilerlemeye hazır. Ama elbette birkaç adım ileriye atabilirsek bunu başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

‘GALATASARAY’IN BİR AVRUPA KÜLTÜRÜ VAR’
Marsilya ve Chelsea’de yaşadığı futbol duyugusunu yeniden yaşamak için Galatasaray’ı tercih ettiğini belirten Didier Drogba, “Galatasaray’ın oturmuş bir Avrupa kültürü var. Daha önce UEFA Kupası’nı kazanmışlar. Şimdi daha iyisini yapmak için uğraşıyorlar” dedi.

‘GOL ATMAYA ALIŞMAZSIN’
Drogba, ‘Sürekli gol atmaya nasıl alıştın?’ sorusuna ise, ”Buna alışmazsın. Çünkü bir, iki, üç maç gol atamayabilirsin. Her seferinde gol atmak için tutku duyarsın. Her şeyi doğru yapsan da sonunda ne olacağını bilemezsin” yanıtını verdi.

Wesley Sneijder ve kendisinden beklentilerin yüksek olduğunu belirten yıldız golcü, “Wesley 6 aydır futbol oynamadı ve fiziksel zorluklar yaşıyor. Ben ise 1-2 ay futbol oynamadıktan sonra geldim. Şu an yüzde yüzümle oynadığımı söylersem doğru olmaz. Ancak takımın başarısı için elimden geleni yapmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.