Dönence’de bu hafta: The Ringo Jets “Evil Eye”

Cuma, 20 Mart 2015 15:42

Tarkan Mertoğlu, Lale Kardeş, Deniz Ağan. The Ringo Jets’in üç değerli müzisyeni harika bir albümle karşımıza çıkmışlardı ve arayı çok soğutmadan “Evil Eye” adını verdikleri yeni bir EP çıkardılar. İki kısım halinde yayınlanacak olan EP’nin ilk kısmı Mart ayında yayınlandı, ikinci kısmı ise Nisan ayında yayınlanacak. Avrupa’da festivalden festivale koşan grup bugünlerde vereceği bir dizi konser için Fransa’ya gitti.

The Ringo Jets bu hafta Dönence’nin konuğu oldu. Kendileriyle çok güzel bir sohbet yaptık. Tarkan Mertoğlu (gitar), Lale Kardeş (davul) ve Deniz Ağan’dan (gitar) oluşan The Ringo Jets, gelecek vadeden bir grup. İlk albümlerini Gezi protestoları sebebiyle bir süre erteleyerek yayınladılar. O dönemde çıkardıkları “Spring of War” adlı kliple bir anda tanındılar ve Gezi’ye selam şeklinde nitelendirdikleri bu parça onların ilk resmî klibi olarak tarihe geçmiş oldu. Sonrasında ikinci klipleri “The Place” yayınlandı. The Ringo Jets artık rock’n roll meraklıları tarafından iyice tanımaya başlamıştı.

DipnotTV_Donence_TheRingoJets02Gazete ve dergi röportajları birbiri ardına geliyordu, ancak tüm bunlar olurken The Ringo Jets çoktan Avrupa’yı dolaşmaya başlamıştı. Mayıs 2013’te Barcelona’daki “Primavera Sound” festivaline davet edildiler, gece yarısı sahne alma ayrıcalığına sahip oldular. Ardından İstanbul’da Rock’n Coke festivalinde sahne aldılar. Daha sonra 2014 yılı Haziran ayında, ilk albümlerinin plak basımını gerçekleştirdiler ve hemen o ay Pixies’in ön grubu olarak Black Box’ta (şimdi VW Arena) sahneye çıktılar. Peşi sıra birçok yabancı festivale katılan grup son olarak geçtiğimiz Aralık ayında Trans Musicales’de sahneye çıktı. Başarılı performanslarının ardından arayı soğutmamak adına ilk kanal kayıtlı EP’lerini yayınladılar: “Evil Eye – Part I”

EP’nin ikinci kısmı olan “Evil Eye – Part II”nin Nisan ayında yayınlanması bekleniyor ve grup siz bu satırları okurken Fransa’da turnede olacak.

19/03 Nantes – Stereolux

20/03 St.Avé – L’echonova

21/03 Chateaulin – Run Ar Puns

26/03 Besançon – La Rodia

27/03 Ris-Orangis – Le Plan

* * *

The Ringo Jets’le yaptığımız bu güzel söyleşiyi Dipnot Tablet’te Dönence müzik köşesinde okuyabilirsiniz.

ipnot Tablet’in 209. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play