Dönence’de bu hafta: En Son Ne Zaman Gitar Penası Kaybettiniz?

Cuma, 13 Mart 2015 16:27

Artık kaybetmek istemeyeceğiniz bir gitar penası var: PURUS PICKS

Kurucusu ve yöneticisi olan Özgür Gürmermer ile ağaç malzemelerden ürettikleri penaların müziğe ve sese etkisini konuştuk. Akın Eldes, Flört, Mesut Uğurel, Pera, Selim Işık, Jake Cloudchair, Marty Friedman, Metallica… Dünyanın dikkatini çekmeyi başarmış bir müzik girişimi!..

Purus Picks, aslen makine mühendisi olan Özgür Gürmermer’in günden güne çok ciddi ve kurumsal bir şekilde ele aldığı ve marka haline getirmek istediği bir girişimcilik örneği. İlk gördüğümde herkes gibi ben de çok şaşırdım.

Eski kredi kartlarından pena zımbasıyla pena yapıp kullanan müzisyenleri düşündükçe aslında müzikte ne kadar çok parametre olduğunu tekrar hatırladım. Özgür Bey basit gibi görünen bu konuda nasıl ilerleme kaydedebileceğini uzun zaman araştırmış ve bunda da başarılı olmuş bir müziksever aslında.

donence_purus02Ben Purus’ta yaptığı işin kalitesine gerçekten hayran kaldım, o kadar ince eleyip sık dokuyor ki, böyle bir işin kalitesiz olması düşünülemez. Elbet daha da geliştirilecek bir iş, henüz işin başındalar. Kendisi dahil dört kişilik bir ekip var Purus’ta. Ama şimdiden Amerika’dan Japonya’ya kadar nam salmışlar. Yaptıkları işin kıymetini bilenler hemen Purus’u fark ediyorlar ve görüşüyorlar.

Akın Eldes, Mesut Uğurel, Selim Işık gibi değerli müzisyenlerin de desteğiyle çeşitli ağaç malzemelerden ürettikleri penaların ideal formlarını belirlemişler ve onlarca farklı pena tipinden oluşan bir ürün yelpazesi oluşturmuşlar.

Eğer müziğin tınısı, tonu üzerine ince ayarlara meraklıysanız, tam size göre bir söyleşi var Dipnot Tablet’te. İsterseniz gelin sizi “Purus Picks”in kurucusu ve yöneticisi Özgür Beyle tanıştırayım…

* * *

Purus Picks kurucusu Özgür Gürmermer ile yaptığımız bu güzel söyleşiyi Dipnot Tablet’te Dönence müzik köşesinde okuyabilirsiniz.

Dipnot Tablet’in 208. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play