Dönence’de bu hafta: Atlas “Bir Uyumsuz Bulut”

Cuma, 29 Mayıs 2015 16:26

Atlas bize özgün, samimi ve hoşa gidecek bir müzik vadettiğini söylüyor. Tam da bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz şey aslında, değil mi? Sizce bunu ne kadar başarıyorlar? Siz de aynı hisleri taşıyan uyumsuz bir bulut musunuz bu semada? Yoksa uyumsuz bir bulut olmanın keyfini mi sürüyorsunuz? Ya müziğin iyileştirici gücü? Atlas’ın müziğinde güzel bir şeyler olduğunu düşünüyorum, bence onların pozitif enerjileri karşı tarafa da yansıyor…

Atlas, 2013 yılında yayınlanan ilk albümleri “Selam Yabancı” ile müzik dünyamıza girmişti ve müzik eleştirmenlerinden, müzikseverlerden iyi notlar almıştı. Şimdi “Bir Uyumsuz Bulut” adını verdikleri ve yine Sony Music tarafından yayınlanan üç şarkılık EP ile tekrar karşımızdalar.

B_atlas01Tuna Kiremitçi’nin solistliğini yaptığı Atlas grubunun geçtiğimiz günlerde Babylon’da verdiği tanıtım konserinin hemen ardından bu mini albüm müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Albümdeki iki şarkının söz ve müziği Tuna Kiremitçi’ye, bir şarkının söz ve müziği de Selim Öztunç’a ait. Selim Öztunç, yazdığı “Yalan” adlı şarkıyı albümde kendisi seslendirmiş ve bunun en büyük sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca protest tavrı ve Balkan ‘sound’u ile ayrı bir hava katmış.

Albümle aynı adı taşıyan ve bir Tuna Kiremitçi şarkısı olan “Bir Uyumsuz Bulut”un klibi de birkaç gün önce yayınlandı. Can Fakıoğlu yönetmenliğinde çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Hürcan Emre Yılmazer üstlenmiş. Klibin çekimleri Riva’da yapılmış. Grup üyelerini yer almadığı klipte Buket Dabancalı, Volkan Çolpan, Emre Fakıoğlu ve Talya Fakıoğlu kamera karşısına geçmişler. Şarkının düzenlemeleri ise Serkan Çeliköz tarafından yapılmış.

B_atlas03Tuna Kiremitçi (vokal, gitar), Burak Aldinç (gitar), Selim Öztunç (vokal, tuşlu çalgılar, gitar), Murat Kulaksızoğlu (bas) ve Hasan Köseoğlu’ndan (davul) oluşan Atlas grubuyla onları daha yakından tanıyacağınız güzel bir söyleşi yaptık. Bu genç grubun sizlere söyleyecek çok şeyi var, isterseniz onlara kulak verelim…

* * *

ATLAS ile yaptığımız bu müzik dolu söyleşiyi Dipnot Tablet’te Dönence müzik köşesinde okuyabilirsiniz.

Dipnot Tablet’in 219. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play