Dondurucu soğuktan sonra bahar geliyor

Salı, 5 Mart 2013 11:27

hem_soguk_hem_yagmur_1327075070Rusya üzerinden gelecek 2 gün etkili soğuk hava dalgasının ardından hava Perşembe günü 10 derece birden artacak.

Rusya üzerinden gelen soğuk hava dalgası sebebiyle sıcaklıklar, 3-7 derece arasında seyredecek.

Perşembe günü ise yine lodos geliyor. Sıcaklıklar birden 15-16 derecelere çıkacak. Lodos yaklaşık bir hafta etkili olacak.

Doğuda bugün yoğun kar yağışı görülecek. Gümüşhane, Artvin, Ardahan, Erzurum, Bitlis ve Van boyunca kar zaman zaman tipi şeklinde yağacak. Kar yağışı özellikle sürücülere zor anlar yaşatabilir.

Samsun, Trabzon ve Rize boyunca kıyılara bile kar yağması bekleniyor. Bolu’da ise hafif kar görülecek. Sivas-Yozgat-Kayseri boyunca da kar yağışı var. Doğudaki kar yağışı Çarşamba günü çok hafifleyecek.

İstanbul, İzmir, Ankara da kuvvetli soğuktan etkilenecek ancak hava güneşli olacak.

Hissedilen sıcaklık bugün İstanbul’da 5-6 derece olacak. İzmir’de sıcaklık kuvvetli rüzgarla 7 derece civarında seyredecek. Ankara ise 3 derece.

Özellikle bu gece saatlerinde birçok bölgede kuvvetli don ve buzlanma oluşacak. Ankara yarın gece -5, İstanbul 1 derece.

Perşembe günü ise hava koşulları hızla değişecek. Salı-Perşembe arasında yaklaşık 10 derece sıcaklık farkı olacak. Perşembe günü İstanbul 15, Ankara 12, İzmir 17 dereceye çıkacak.

Bu hava koşulları baharın geldiğini hissettirecek.

NTV