Doktora düşünenler ve yapanlar, eğlence burada!

Perşembe, 21 Şubat 2013 13:56

Dipnot.tv canlı yayınlarından “Doktora Kafe” programında doktora yapanların okul, tez, hayat ve geleceğe dair fikirleri ve beklentileri üzerine konuşuldu.

Üniversitede kalıp akademik kariyere devam edeceklerin, özellikle Türkiye’de doktora yapan öğrencilerin bir çok sıkıntısını, anısını, geleceğe dair görüşlerini ve kaygılarını eğlenceli bir bakış açısıyla görüldüğü programda, doktora yapmayı düşünenleri nelerin beklediği konuşuldu.

Akademik kariyere dair sorunlardan eğlenceye kadar her şey, her Perşembe saat 22.00’de. Siz de canlı yayına katılabilir, merak ettiklerinizi sorabilir veya yaşadıklarınızı paylaşabilirsiniz.

Türkiye’de bugün doktora programlarına kayıtlı 45.000′in üzerinde öğrenci ve 5.000′in üzerinde de Türkiye’den yurt dışına doktora için giden öğrenci bulunuyor. 5 yılın üzerinde bir süre alan ve derslerden, tez yeterlilik sınavlarından ve tez yazma aşamalarından oluşan doktora eğitimi ile ilgili yaşadıklarınızı anlatabileceğiniz, merak ettiklerinizi konuklarımıza sorabileceğiniz interaktif canlı yayına, Perşembe günü saat 22.00′de katılabilirsiniz.

Ayrıca, doktora çalışması yürütenlerin internet siteleri kurup birbiriyle dalga geçtiği eğlenceli sosyal ortamlardan haberdar olabilir, doktora yapanların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Eğer siz de doktora yapıyor, yapmak istiyor ve yapanların halini merak ediyorsanız, Dipnot.tv Doktora Kafe canlı yayınına katılabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve yayın sırasında sitemizdeki “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklamak!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni