“Doğru bir teklifle karşılaşırsak…” Lazio Burak Yılmaz’dan vazgeçmiyor

Çarşamba, 28 Ağustos 2013 15:00
MURAT AKBAS

G.Saray’da sıcak saatler yaşanıyor. Bülent Tulun, Lazio ile pazarlık masasına oturmak üzere bu sabah saatlerinde Roma’ya uçtu.

G.Saray Sportif Direktörü Bülent Tulun, bu sabah saatlerinde TK1861 sefer sayılı uçakla Roma’ya gitti.

Burak Yılmaz’ı ısrarla isteyen İtalyan ekibi Lazio ile pazarlık masasına oturmak üzere Roma’ya giden Tulun, havalimanında AMK’ya yaptığı açıklamada, oturup konuşacağız ama olacağını sanmıyorum. Çünkü biz 18 milyon eurodan aşağı satmayız” diye konuştu.

İTALYAN GAZETESİ YAZMIŞTI

İtalya’da yayınlanan Ilsussidiario gazetesi “çok özel” başlığı ile verdiği haberinde, Burak transferinde tek problemin ödeme takviminden kaynaklandığını yazdı.

Gazete yazarlarından Claudio Ruggieri tarafından kulüp yetkilelerine dayandırılarak yapılan haberde, Burak’ın Lazio forması giymesinin an meselesi olduğu savunuldu. Lazio’nun kupada aldığı yenilgi üzerine başkan Lotito’nun yeniden harekete geçerek Galatasaraylı yöneticilerle bir görüşme yaptığını hatırlatan gazete, sarı kırmızılı yönetimin Burak’ın gitmesine onay verdiğini ancak transfer ücretinin hepsini tek kalemde istediğinden tıkanma yaşandığını belirtti. İtalyan yazar Claudio Ruggieri, Lazio’nun istenen ücreti iki taksitte ödemeye hazır olduğunun da altını çizerek bu konuda da bir sorun yaşanmayacağına dikkat çekti.