Diyarbakır’daki özel hastanede yangın

Perşembe, 1 Ağustos 2013 12:49

elyaf_fabrikasinda_buyuk_yangin13592808730_h982436Diyarbakır’daki Özel Veni Vidi Hastanesinde yangın çıktığı ve yaralıların yaralıların olduğu, hastanenin boşaltıldığı bildirildi.

Diyarbakır’da bulunan özel bir hastanenin acil servisinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın paniğe neden oldu. Hastanede tedavi gören hastalar ambulanslarla kentteki diğer hastanelere sevk edildi.

Diyarbakır’ın Dağkapı Semti’nde bulunan 153 yatak kapasiteli özel bir hastanenin acil servisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle bugün saat 11.45 sıralarında yangın çıktı. Olay yerine hemen itfaiye ekipleri sevk edilirken, yangın hastanede büyük paniğe neden oldu. Çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulansın sevk edildiği hastanede bir yandan alevlere müdahale edilirken bir yandan da hastaların tahliyesine başlandı. Aralarında çocukların da bulunduğu hastalar yoğun duman altında ambulanslara alınarak kentteki diğer hastanelere nakledilirken panik sırasında bazı hastaların sedyeden düştüğü görüldü.

Hastaların tahliyesi sırasında bazı hasta yakınları, ekiplerin içeriye rahat girebilmesi ve hastaların çabuk çıkabilmesi için hastanenin camlarını kırdı.

Tags