Diyarbakır’da bir ilk yaşandı!

Perşembe, 8 Ağustos 2013 17:18

fft64_mf1585680Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ramazan Bayramı’nı seçim bölgesi memleketi Diyarbakır’da kutladı. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen resmi bayramlaşmaya, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, emniyet ve askeri erkan ile birlikte ilk kez sivil vatandaşlar da katıldı

Diyarbakır Valiliği, yıllardır sadece protokol üyeleri ile bazı kamu kurum amirlerinin katılımıyla yapılan “resmi bayramlaşma” törenini bu yıl ilk kez halka açtı.

Karakoyları Bölge Müdürlüğü’ne ait bahçede düzenlenen resmi bayramlaşmaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri, Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Emniyet Müdürü Recep Güven, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri ile ilk kez sivil vatandaşlar katıldı.

Sabah saat 10.00′da başlayan bayramlaşmada, Bakan Eker, Vali Kıraç ve diğer protokol üyeleri, konukları tek tek karşılayarak bayramlarını kutladı. Karşılama sırasında Bakan Eker, elini öpen çocukların her birine 5′er lira para verdiği görüldü.

Bayramlaşmada, Bakan Eker ve Vali Kıraç, birer konuşma yaparak, konukların bayramlarını kutladı. Öte yandan, ilk kez resmi bayramlaşmaya katılan vatandaşlar da, bakan, vali ve diğer protokol üyeleriyle ilk kez bayramlaşmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.