Barış için takas dönemi! Diyarbakır ve İzmir valisi yer değiştiriyor!

Pazartesi, 6 Mayıs 2013 09:33

headlineHükümetin onay için Çankaya Köşkü’ne gönderdiği belirtilen Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi M. Cahit Kıraç’ın Diyarbakır’a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın da İzmir’e atanacağı ifade edildi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait de Facebook ve Twitter hesaplarından valilere yeni görevlerinde başarılar diledi. Hükümetin ‘Barış sürecini’, Doğu ve Batı illerindeki valilerin yerlerini değiştirerek sürdüreceği öne sürüldü. Bu kapsamda ülkenin batısındaki illerde görev yapanları doğudaki illere Doğu’da görev yapanların da Batı’daki illere atanacağı belirtildi.

Yeni hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiği belirtilen Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi Cahit Kıraç Diyarbakır’a, 3 yıldan bu yana görev yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın da İzmir’e atandığı vurgulandı. EXPO 2020’ye aday olan İzmir’de EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Başkanlığı’nı da yapan Vali Kıraç’ın ataması sürpriz oldu. Vali Kıraç, haziran ayında Paris’te yapılacak sunuma gitmeye hazırlanıyordu, kasım ayında yapılacak EXPO 2020 oylaması için çalışmaları hızlandırmıştı. Kıraç, kararname imzalanmadığı için bu konuda açıklama yapmazken, Başbakan ile birlikte Kızılcahamam kampında bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, atamayı, Facebook ve Twitter hesaplarından “İzmir Valimiz Diyarbakır’a, Diyarbakır Valimiz İzmir’e geliyor. Valilerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum” diye paylaştı.

Tags