Dipnot.tv’de sona eren Taksim Gezi Parkı eylemlerini konuştuk

Pazartesi, 17 Haziran 2013 22:18

15 Haziran Cumartesi günü Gezi Parkı’nın boşaltılması ve sonrasında ortaya çıkan gelişmeleri Dipnot.tv canlı yayınında konuştuk.

Gezi eylemcilerinin ilk olarak çevreci amaçlarla yola çıksalar da daha sonra grupların içerisinde yer alan bazı kişilerin olayları çatışma durumuna soktuğu görüşü katılımcılar tarafından tartışıldı.

Antalya’dan yayına katılan Süleyman bey, 13-15 yaşında gençlerin amaçsız bir şekilde polise taş vb araçları attığını söyleyerek, hem polis hem de eylemcilerin karşılıklı olarak yanlış eylemlerde bulunabildiklerini belirtti.

Yeni nesli anlamak onlarla iletişim kurmak için yeterli çabanın gösterilmediği fikri yine yayın sırasında dile getirildi.

Asosyal, apolitik olarak nitelendirilen gençlerin gelinen noktada yeni bir kimlik edindiği ve artık sözlerine daha fazla önem verilebileceği söylendi.

Siz de Dipnot.tv yayınlarına katılabilir, canlı yayında merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay