Dipnot.tv Kitap Kulübü’nde Platon’un Devlet isimli kitabını konuştuk!

Pazartesi, 29 Temmuz 2013 09:42

Benim zamanım yok diye kendinizi kandırmayın. Gerçek şu ki; zaman var ancak motivasyon eksik. Bu soruna en iyi çözümlerden biri Kitap Kulübü.

Bu hafta canlı yayınımızda Platon’un Devlet isimli eserini sizlerle konuşup, tartıştık.

Devlet yönetiminde görev alan isimlerin güç, hırs, dünyevi isteklerden uzak kalmalı’ diyen Platon’un bu düşünceleri hakkında değerlendirmeler yapan katılımcılar; bunun günümüz şartlarında uygulanabilmesinin oldukça zor olduğunu belirttiler.

Bireyin karakter oluşumunda içinde yer almış olduğu toplumun etkisinin tartışıldığı programda, her ne kadar aile ve eğitimin önemli bir payı olsa da bireyin yaşadığı toplumun etkisi altında kişilik kazandığı fikri ön plana çıktı.

2 hafta sonra 4 Ağustos  Pazar günü TSİ 17.00′da siz de canlı yayına katılıp kitaplar, edebiyat, imza günleri veya kitap fuarları hakkında görüşlerinizi paylaşmak isterseniz, size tek gereken bir webcam ve bir internet bağlantısı.

Dipnot.tv Kitap Kulübü’ne katılmak  için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere  veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayabilirsiniz.

Kitap kulübümüze herkes katılabilir. Katılmak isterseniz ayrıca ildem@dipnot.tv adresine mail atabilirsiniz. Maillerinizi bekliyoruz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay