Cumartesi, 7 Haziran 2014 13:30

Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘iPhone Hem Evimize Hem Bedenimize Hükmedecek’ kapağı ile yayında

Kapak3_v

Dipnot, San Francisco’daki Apple WWDC14 Konferansındaydı. Yeni iOS8′in tanıtıldığı konferasta neler öne çıktı? iOS8 ile bilzeri ne gibi yenilikler bekliyor? Salih Aksu bu hafta Dipnot Tablet için yazdı.

LookCloser’da bu hafta Maroon 5′in seksi sesi Adam Noah Levine var.

Kalebodur ile mimarlar kaldığı yerden konuşmaya devam ediyor. Mimar Abdi Güzer’in hazırlayıp sunduğu “Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor” dizisinin bu haftaki konukları genç mimarlar Onat Öktem, Gökhan Aksoy, Fatih Yavuz, Can Suçuoğlu, Elif Ensari, Kutlu Bal, Emre Savural… Dünyaca ünlü tasarımcılardan dünyaca ünlü mimarların evlerini yine mimar ve fotoğrafçı Davide Pizzigoni görüntüledi… Haftanın Mimarı ise Cengiz Bektaş

“Aşk Kadınının Hüzünlü Sonu”: Uyuşturucu suçundan hapis yatacak olan ve henüz polis tarafından bulunamayan Deniz Seki’nin hikayesini Emrullah Erdinç hazırladı.

“Migrene Çözüm Var”: Nörolog Dr. Emel Gökmen kitabında yeni bir yaklaşımla baş ağrılarının gerçek ve bilimsel tedavisini konu alıyor. Ece Eliboloğlu migren ile ilgili tüm merak edilenleri Dr. Emel Gökmen’e sordu.

Bir Türk’in İngiltere’de bir kuğuyu kesip yemesi hem Türkiye’de hem de İngiltere’de çok konuşuldu. Peki ama İngiltere bu olaya nasıl tepki gösterdi. İldem Wilson, Londra’dan yazdı: “Kraliçe’nin kuğusunu bir Türk yemedi, bir göçmen yedi”

79′lu musunuz? Bir yakınınız ya da sevgliniz mi 79′lu. Funda Mentaloğlu 79′luları anlama klavuzunu yazdı.

“Sokaklarda bisiklet ve koşu için ayrılmış yollar var. İnsanlar 7’den 70’e spor yapıyor. Herkes çok sağlıklı görünüyor. Otomatik olarak sağlıklı bireyler devletin ekonomisine katkı sağlıyor.” Bu hafta Barış Çunguroğlu’nun ”Avrupa’daki Spor Anlayışı Bizde Olsa!” başlıklı yazısında okuyun.

French Oje çok telaşlı loserları yazdı. French Oje, Loser olmayın, sakin olun diyor. Neden mi? Cevabı bu hafta Dipnot Tablet’de

İnternet Yasakları Ülkesinde Digital Özgürlük Konferansı. Türkiye’deki yasakları ve sosyal medyanın demokrasi aracı olup olmadığını ve digital dünyanın son durumunu konferansın moderatörü gazeteci-yazar Serdar Kuzuloğlu ve 100 etkili medya lideri arasında yer alan gazeteci- yazar Jeff Jarvis ile Dipnot Tablet için konuştuk. Fuat Kahraman’ın röportajı.

Şiddetin dili, tepkinin ve gerginliğin dili, düşünce dünyamızı neredeyse esir almış durumda. İşte sizi bu esaretten kurtaracak bunu kendine meslek edinmiş biri var. Eski avukat yeni empatik rehber Metin Reyna. Ece Eliboloğlu’nun röportajı.

“Devlet şefkati: 45 yıl hapis cezası”: Hasan Salık 2011 yılında 15 yasında iken Bingöl’de bir operasyonda yakalanmış ve üşüdüğü için bir askerin parkasını verdiği görüntü ile gündeme gelmişti. Ali Mendillioğlu Hasan Salık’ın ailesiyle görüştü: dava süreci, Hasan hakkında bilinmeyenler, barış sürecine kadar pek çok konuda konuştu.

Dipnot Tablet dopdolu ve yepyeni sayısı ile yayında.

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play