Cuma, 30 Mayıs 2014 16:10

Dipnot Tablet’in yeni sayısı “32 yıl sonra Cannes’da bir Türk” kapağı ile yayında

Screen Shot 2014-05-30 at 14.27.59

Nuri Bilge Ceylan, 67′inci Cannes Film Festivalinde “Kış Uykusu” filmiyle Altın Palmiye ödülü aldı ve tüm Türkiye’yi gurulandırdı. Dipnot Tablet Sinema Yazarı “Nuri Bilge Ceylan ve Cannes”ı yazdı.

Ali’siz Alevilik adı ve kavramı nereden çıktı? Ali’siz Alevilik var mı, olur mu? Sekiz soruda Ali’siz Alevilik: Ali’siz Alevilik tezini ortaya atan Araştırmacı-Yazar Faik Bulut anlatıyor.

Çıplak intiharın düşündürdükleri: 35 yaşındaki Burcu Namlı’nın kafası kazınmış ve çıplak bir halde intihar etmesi kafalarda birçok soru işareti bıraktı. Burcu’nun annesinin Yehova Şahidi olduğu ve Burcu’nun bir süre bu inanışı kabul ettiği ortaya çıkması üzerine gözler Yehova Şahitliği’ne çevrildi. Peki Kim bu Yehova Şahitleri? Yehova Şahitleri kimlerdir ve neye inanırlar? Bu hafta Dipnot Tablet’te

Kalebodur ile mimarlıkta bu hafta Türkiye’nin Mimarlık Arşivi ARKIV iPad uygulaması var, Ece Eliboloğlu’nun hazırladığı Kalebodur ile Mimarlık köşesinde Haftanın Mimarı ise Ayhan Usta.

Reklamlar Bizi Nasıl Etkisi Altına Alıyor? ‘Bilinçaltının anahtarı nöropazarlamada’ Selin Babacan yazdı.

Prenses Ciplak! Haftanın belki de en çok konuşulan haberleri Tayland Prensesinin köpeğinin doğum günündeki çıplak görüntüleri oldu. Görüntülere bir anlam veremediyseniz yalnız değilsiniz. Tayland bir yandan askeri darbe ile, bir yanda da çıplak Prenses’i ile gündemde. İldem Wilson’un Dünya Hali köşesinde okuyun.

Jogging severler! Barış Cunguroğlu Fit Fun köşesinen koşucuları uyardı: “Birilerinin canına bir şey olacağı korkusu var içimde”. Cunguroğlu’nun ‘Ölüme Koşanlar’ başlıklı yazısında okuyun.

 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play