Dipnot Tablet yeni sayısı “Düdüklü Tencere Demokrasimiz” kapağı ile çıktı!

Cuma, 7 Haziran 2013 16:27

kapakCüneyt Özdemir’in Gezi Direnişi ile DÜT diyen “Düdüklü Tencere Demokrasimiz”i yazdı.

Ece Eliboloğlu, günlerdir protestolara neden olan Topçu Kışlası’nın çok tartışılan mimarı Halil Onur ile çok özel bir röportaj gerçekletirdi.

Gezi Parkı Direnişi nasıl başladı? Olaylar ne şekilde gelişti? Bu noktaya nasıl gelindi? Sizler için hazırladığımız özel Gezi Takvimi’nde tüm gelişmeleri gün gün okuyup direnişin tüm detaylarını öğreneceksiniz.

Hemen indirin…

Londra’dan bakınca Gezi Direnişi nasıl görünüyor? İldem Wilson’dan “Gezi Occupy Olmasın!”…

Kalebodur ile Mimarlık sayfasında Mimarlar Gezi Parkı’nı anlatıyor…

Gezi Parkı artık sadece İstanbullu’ların değil, tüm memleketin meselesi. Direnişin Ankara günlüğünü Murat Yağcı Dipnot Okurları için tuttu.

Evinde zor tutulan %50 gerçekten evinde mi oturuyor? Yoksa onlar da çoktan sokaklara mı indi? Ali Mendillioğlu Gezi Direnişine destek veren “Öteki %50”yi yazdı.

Koruma Kurulları ne iş yapar? Nasıl çalışır? Gezi Parkı’nı neden koruyamaz?.. Kurulların öyküsü “Reddin Reddi”

“Demek istediğini demenin bunca yolu varken kimi, nasıl susturabilirsiniz?” Tarhan Gürhan Hafifletici Sebepler köşesinde demek istediklerini demeye devam ediyor…

Hemen indirin…

Günlerderdir apolitik bildiğimiz gençlerin cansiperane Gezi Direnişi’ni  konuşup duruyoruz… Peki ya polisin psikolojisini konuşmak gerekirse… Mehmet Doğan yazdı…

Bol sisli, gazlı gündemimizde göz gözü görmezken Dünya’yı unuttuk diyenlere… Faik Bulut, Suriye’nin göbeğinin kesileceği Cenevre görüşmelerinin açıklanmamış taslağını açıklıyor.

Gündem karışık diye sanatseverleri unutmadık… Dipnot yazarı Aslı Göknar, 55. Venedik Bienalini yerinde gördü ve her detayını okurları için yazdı. Özel Venedik Bienali dosyamızı okumadan geçmeyin.

Günlerdir parklarda, sokaklarda sabahlayan göstericilerin menüsünde sandviç zirvede. Doyurucu ve sağlıklı sandviçin püf noktaları da Güven Bozdağ’ın Yiyelim-İçelim köşesinde.

Dipnot Tablet 116. Sayısı ile Appstore ve Google Play Market’te… Üstelik hala ücretsiz.

 

Hemen indirin…