“Terör Enkazında İstihbarat Savaşı” kapağı ile Dipnot Tablet 113. sayısı çıktı

Cuma, 17 Mayıs 2013 16:55

kapak_hDipnot Tablet 113. sayısı yine dolu bir gündem ile yayında…. Üstelik hala ücretsiz!

Dipnot Tablet Başyazarı Cüneyt Özdemir Reyhanlı Saldırısı’ndan sonra meydana gelen bu hafta Dipnot Tablet’in de kapak konusu olan  ”Emniyet ve MİT çekişmesini”  tarihin eski sayfalarına da dokunarak kaleme aldı. “Reyhanlı Patlamalarının Gölgesindeki Büyük İstihbarat Savaşı” Dipnot Tablet yeni sayısında….

Arap ülkelerindeki halk isyanlarının yol açtığı büyük kaostan etkilenen Tunus, Mısır, Libya, Irak, Ürdün, Filistin, Lübnan ve özellikle Suriye muazzam sosyal ve siyasal sarsıntılara, patlamalara tanık oluyorlar. Her şey birbirine karışmış; kördüğüm halini almış. Ortadoğu Uzmanı Faik Bulut’taan süreci yaşananları ve yaşanması muhtemel olanları anlamak için kapsamlı bir analiz; “Raks, Şarap, Cihat ve Türbe Yıkımı…”

Son zamanların en önemli gündem maddesi olası bir Suriye savaşı ve bu savaşta Türkiye ve Amerika’nın konumu. Peki olası bir savaşa sıcak bakmadığı söylenen Amerikan kamuoyunun ABD dış politikasına ve diplomasiye etkisi tarih boyunca ne şekilde oldu? Dipnot New York yazarı Mehmet Doğan’dan “Amerikan Kamuoyunun Savaş Tamtamları…”

Geçtiğimiz hafta ateş sıçradığı yeri, Reyhanlı’yı yaktı. Olayla ilgili aktarılan rivayetler, görüşler düşünceler muhtelif. Ancak bir gerçek var… Bir çok ocağa ateş düştü… Tarhan Gürhan bu hafta “Hafifletici Sebepler”inde yorumsuz taziyesini kaleme aldı…

Onu “Allah’ın Kadınları” isimli fotoğraf dizisinden ve ‘Kadın Yönetmenler’ arasındaki ayrıcalıklı yerinden tanıyorsunuz. Çağdaş sanatın en takip edilesi sanatçılarından biri… Çağla Gillis’ten, Dipnot okurlarına özel, Shirin Neshat röportajı.

Hollywood’un yazlık gişe canavarları bir bir vizyona girmeye başladı… Peki daha sırada hangileri var?.. Ali Arıkan “Yaz Filmleri”nden seçtiklerini paylaşmaya bu hafta da devam ediyor…

Barbaros Altuğ önümüzdeki yıl Amerika’nın en çok okunacak kitaplarını yazdı… “Kendine Ait Bir Köşe”de “Yakın Gelecekten Haberler…”

Pop müziğin dünyaca ünlü renkli yıldızı PİNK muhteşem sahne şovuyla dünya turnesine devam ediyor. Turnenin en coşkulu gösterilerinden birine sahne olan Prag durağına katılan Volkan Yüksel, Dipnot Okuyucuları için yıllarca unutulmayacak bu muhteşem konseri yazdı; “The Truth About Love…”

Kalebodur ile Mimarlık sayfasının  bu haftaki rotasında Bursa var. Cenk Dereli Dipnot Tablet için yazdı. Dipnot Tablet 113. sayısında!

Siyaset, magazin, sinema, müzik, edebiyat, seyahat, Türkiye ve Dünya gündemiyle dopdolu bir Dipnot Tablet sayısı daha Appstore ve Google Play Market’te okuyucularını bekliyor.

Hemen ücretsiz olarak indirin…