Dipnot Akademi yeni gazeteci adaylarını bekliyor

Çarşamba, 18 Eylül 2013 10:51

264974_306850612748764_621873199_nHayatına yeni bir yön vermek isteyen, haberciliğe merak saran herkese açık olan Dipnot Akademi’nin yeni dönemi 02 Kasım 2013 tarihinde açılıyor. Kayıtlar devam ediyor…

Dipnot Akademi ve Kadir Has Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü Televizyonculuğun 5N1K’sı sertifika programı ilk mezunlarını verdikten sonra, yeni dönem için kollarını sıvadı.

Öğrencileri 7 hafta boyunca metin yazarlığından, röportaj tekniklerine, TV Gazeteciliğinden belgeselciliğe gibi birçok alanda uygulamalı dersler bekliyor.

“Televizyonculuğun 5N1K’sı” hakkında;

Cüneyt Özdemir’in koordinatörlüğünde yürütülen Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programında sektörde profesyonel olarak yer alan ve işini en iyi şekilde yapan isimler de ders verdi.

Röportaj Tekniklerini CNN Türk Muhabiri Göksel Göksu, Belgesel Yapımını Gazeteci Serdar Akinan, TV Bülteni Haber Yapımı dersini Kanal D Haber Spikeri ve editörü Serdar Cebe, Sosyal Medya kullanımını A Haber program yapımcısı Hıdır Geviş, Türkiye’deki haber ajansların yapısını Cihan Haber Ajansı İstanbul Temsilcisi Bünyamin Saraç, Medyada Kariyer Yönetimini CNN Türk Program Koordinatörü Aslı Öymen, Televizyon Programı Yapımcılığı dersini ise 5N1K Program Yapımcısı Emiyra Yılmaz ve Cihan Yavuz anlattı.

Kayıt ve daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız…