Dikkat! Drogba kulakları sağır edebilir

Salı, 19 Şubat 2013 16:38

drogba-galatasarayGalatasaray Şampiyonlar Ligi’nin 2. turunda Türk Telekom Arena’da çarşamba günü oynayacağı Schalke maçına çevrildi.

Resmi kayıtlarda en fazla 106.3 desibel ölçülen Türk Telekom Arena’da yeni bir desibel rekorunun kırılıp kırılmayacağı merakla bekleniyor.

Galatasaray’ın son 16′daki mücadelesinde biletler çıktığı gibi biterken sarı-kırmızılı taraftarların maç günü stada akın etmesi bekleniyor. Türk Telekom Arena’daki en yüksek desibel 106.3 şiddetinde ölçülürken, bunun 10 desibel kadar yukarısının işitme kaybına yol açabilecek değer olduğu belirtiliyor.

DROGBA YIKAR
Flaş transferleriyle dünya basınının ilgisini üzerine çeken Galatasaray’da Schalke maçını İngilizler de çok yakından takip ediyor. İngiliz gazetesi The Sun da TT Arena’daki olası yoğun atmosfere işaret etti.Son 16 mücadelesinin taraftarın iştahını kabarttığını belirten İngilizler, Ada’da yaşayan bir Galatasaray taraftarının da şu sözlerine yer verdi: “Galatasaray’ı desteklemiyoruz, Galatasaray’a inanıyoruz. Çarşamba günü Drogba’nın gol atması durumunda muhtemelen oradaki kutlama sesleri buradan duyulacaktır.”

Sporx