Devlet yardımı için 6 çocuğunu yaktı! Dünya bu babayı konuşuyor

Perşembe, 4 Nisan 2013 12:40

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

İngiltere, çocuklarını yakmaktan suçlu bulunan babayı konuşuyor. 17 çocuk babası 56 yaşındaki Mick Philpott, evlatlarından beşini yakmaktan hüküm giydi..

Philpott’un yanısıra eşi Mairead Philpott ve arkadaşı Paul Mosley de kasıtsız adam öldürmekten suçlu bulundu.

Yıllarca eşi Mairead Philpott ve sevgilisi Lisa Willis’le birlikte yaşayan Mick Philpott, geçimini çocukları için aldığı devlet yardımıyla sağlıyordu. Philpott, eşlerini de temizlik işlerine gönderiyordu.

Ancak, geçtiğimiz yıl, Lisa Willis, 6 çocuğuyla birlikte evi terk etti. Bunun anlamı, Philpott’un, devlet yardımının azalması ve Lisa Willis’in temizlik işlerinden aldığı paradan mahrum kalmasıydı.

DEVLET YARDIMI İÇİN KUNDAKLADI

Eşi Mairead ve arkadaşı Paul Mosley ile bir plan yapan Mick Philpott, Lisa Willis’in evini kundaklamaya karar verdi. Plana göre yangın çok büyümeden çocuklar dışarı çıkarılacak ve devlet de çocukların güvenliğinin sağlayamadığı gerekçesiyle velayelerini Lisa Willis’den alıp Philpott’a verecekti. Çocukların velayeti demek ise tekrar devletten yardım almak anlamına geliyordu.

PLAN İŞLEMEDİ

Ancak işler yolunda gitmedi ve çocuklar yangından boğularak öldü. Ölen çocuklardan 5’inin babası Mick Philpott, diğerinin babası ise Lisa Willis’in ilişki yaşadığı başka bir adamdı.

Yangından sonra Mick Philpott’un evini dinlemeye alan polis, olayı detaylarını ortaya çıkardı. Mahkeme, Mick Philpott, eşi Mairead ve arkadaşı Paul Mosley’i kasıtsız adam öldürmekten suçlu buldu. Cezalar ise ileriki bir tarihte açıklanacak.

Karar, Philpott ve Mairead’in yakınları tarafından olumlu karşılandı. Mairead’in babası, kızı için “Ondan utanç duyuyorum” derken, Philpott’un kız kardeşi “Adalet yerini buldu” diye açıklama yaptı.