Devir değişti Serdar Ortaç da değişti… 14 yıl sonra günah çıkardı

Cuma, 29 Mart 2013 11:34

serdar-ortac-Star TV’de yayınlanan Popstar Alaturka 2013′e Serdar Ortaç’ın sözleri damga vurdu.

Star TV’de yayınlanan ve sunuculuğunu Burcu Esmorsoy’un, jüri üyeliğini ise Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Demet Akalın ve Serdar Ortaç’ın yaptığı Popstar Alaturka’da yarışmaya Bulgaristan’dan katılan İsmail sahneye çıktı. Burcu Esmersoy, başarılı yarışmacının performansını değerlendirmek üzere ilk olarak sözü Serdar Ortaç’a verdi. Ortaç, 10 Şubat 1999′da düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde yaşananlarla ilgili ‘özür’ niteliğinde bir açıklama yaptı.

“Hepimiz bazı şeyleri yanlış biliyorduk. Bana da bazı şeyler yanlış öğretildi ve geçmişte bazı hatalar yaptım. Umarım burada bir Kürt yarışmacı da Kürtçe bir şarkıyla yarışır bir gün”

 

1999′DA NELER YAŞANMIŞTI?
1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde Ahmet Kaya ödülünü aldıktan sonra “Yeni kasetimde Kürtçe şarkı okuyacağım. Kürtçe klip çekeceğim. Bunu yayınlayacak yürekli kanallar var, sıkıyorsa yayınlamasınlar” demiş ve salondaki bazı izleyicilerin tepkileriyle karşılaşmıştı.

Kimi izleyiciler Ahmet Kaya’ya çatal bıçak fırlatmış ardından da Ahmet Kaya polis koruması altında salondan çıkartılmıştı.

O sırada sahnede olan Serdar Ortaç yaşananlar karşısında sessiz kalmış ve konserine 10. yıl marşı ile devam etmişti.