“Demir çubuklu dayak kazaydı” Beşiktaş Başkanı’ndan ilginç açıklama

Salı, 30 Nisan 2013 11:51

16e930bf-31c6-4f1c-a17c-9f019f107a9bBJK Başkanı Fikret Orman, Orduspor maçı sonrası taraftarlara yapılan saldırıyı ve saldırganların korumaları olduğu iddia edilen Tamer Kıran’ın istifasını değerlendirdi.

Orman, Kıran’ın hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen istifa etmesine çok üzüldüğünü dile getirdi.

Beşiktaş Başkanı, olayın savunulacak bir tarafı olmadığını ancak buna rağmen organize bir iş olmadığını ve kaza olduğunu söyledi.

Asıl konuşulması gereken şeyin tribünlerde yaşanan olayın değil Kıran’ın futbol komitesi başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevleri sırasında yaptığı işler ve sağladığı maddi faydalar olması gerektiğini savundu.

Cumartesi günü oynanan Beşiktaş-Orduspor maçında tribünde meydana gelen kavgada, şeref tribününden inen bir kişi, Samet Aybaba aleyhine tezahürat yapan taraftarlara demir copla saldırmıştı.

Bazı taraftarların kanlar içerisinde kalmasına sebep olan kavganın görüntüleri infiale sebep olmuş, savcılık kavgaya karıştıkları belirlenen 5 kişi için soruşturma başlatmıştı.

Tamer Kıran’ın korumaları olduğu öne sürülen kişiler arasındaki Rauf Büyük’ün ismi Ergenekon soruşturmasına karışmış ve Sedat Peker’in adamı olduğu öne sürülmüştü.

Savcılık Rauf Büyük’ü önce serbest bırakmış daha sonra da “görüntülerin toplumda yarattığı infial nedeniyle” tekrar gözaltına aldırmıştı. Saldırganlardan sadece Rauf Büyük tutuklanarak cezaevine konuldu.