Cüneyt Özdemir’in yeni kitabı “Suskunluk Dağının Zirvesi’nde” çıktı..!

Salı, 8 Kasım 2016 16:28

Suskunluk Dağının Zirvesinde
Suskunlukta dile gelen gerçeğin kendisidir

Eğlencesini yitirmiş bir ülke… Bütün ışıklar sönmüş… Yok artık lunaparkın yürekleri şenlendiren neşesi… Terkisine alıp susturulmuş sözcükleri, suskunluk dağının zirvesine tırmandı gazeteci…

Anlatacak çok şey vardı çünkü. Savaşlar, acılar, uzak kentler, mülteciler, gökdelenler, kederli coğrafyalar, çocuk ölüleri… Sonra filmler vardı; şarkılar, aşklar, düşler, göğün altındaki her şey…

Tüm bunları anlattı gazeteci, uzakta hüzünle sarmalanmış ülkeye… Eğlencesini yitirse de umudunu yitirmiyordu bu ülke. Umudunu on dokuz yaşındakinin düşlerinde saklamıştı çünkü.

Ve suskunlukta dile gelen gerçeğin kendisiydi.

Kitap Hakkında:

Suskunluk Dağının Zirvesinde gazeteci Cüneyt Özdemir’in halen yaşadığı New York’a ilişkin deneyimlerini, gözlemlerini, bir sürgün halinden ülkeye bakışını, savaşları, mültecileri, teknolojiden popüler kültüre uzanan dünya hallerini yazdığı bir kitap. Politikadan sanata, savaştan barışa, gökdelenlerden mülteci kamplarına, teknoloji vadilerinden savaşın yakıp yok ettiği kentlere kadar bir dizi konu, Cüneyt Özdemir’in adeta heyecanlı bir roman gibi kurguladığı kitabında birbirleriyle ilişkileniyor.
Okur, Suskunluk Dağının Zirvesinde bir çağın ruhunu farklı coğrafyalardan, farklı deneyimlerden, farklı insanlık hallerinden yansıyan fotoğraflarla yakalamaya çalışırken, susmayan bir vicdanın, gazetecilik etiğinin sesini dinleyecek.
Cüneyt Özdemir’in hiçbir yerde yayımlanmamış yazıları Suskunluk Dağının Zirvesinde.

Yazar Hakkında:
8 Şubat 1970 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. 32. Gün isimli haber programında 8 yıl asistan olarak çalıştı. CNNTürk’ ü kuran kadronun içerisinde yer aldı. CNNTürk’te 5N1K isimli güncel haber ve araştırmacılık programını Soner Yalçın ile birlikte hazırladı. Sunumunu kendisi üstlendi.