Cüneyt Özdemir yazdı: “Sezen’li Yıllar”

Cumartesi, 16 Ocak 2016 11:16

CÜNEYT ÖZDEMİR

 

Siz bu satırları okurken ben Sezenli Yıllar konserlerinin rejisinde oturuyor olacağım. Benim için ilginç bir deneyim oldu. 1996 yılında U2’nun Prag’daki bir konserine gidip içimden “yahu keşke ileride bir konserin rejisinde oturabilsem” diye geçirmiştim. Şaka değil valla billa geçirmiştim! Yıllar sonra, Sezen Aksu konserlerine nasip oldu.

Aslında her şey Gümüşlük’te Mimoza’da yediğimiz bir yemek sonrası başladı. Sezen, Nihat, Mustafa, ben ve ailelerimiz ile yediğimiz yemek sonrasında Mustafa’nın teklifi ile başladı. İyi ki de başlamış. Bu vesile ile hem Mustafa Oğuz ile sıkı arkadaş olduk hem de Sezen ile bambaşka bir süreci yaşadık. Türkiye’de şov dünyasının içinde olmak kolay değil. Hayallerimizin her ne kadar yüzde atmışını hayata geçirmiş olsak da hiç de fena değil. Herkesin bir işin nasıl olamayacağını anlattığı bir coğrafyada hayal kurup hayata geçirmenin kolay olmadığını biliyorum ama Sezen gibi bir gönül ozanının söz ve besteleri ile bambaşka bir yolculuğa çıkılabileceğini gördük.

Pek çok kişi benim ne iş yaptığımı böylesine bir şovun içinde, bir gazetecinin ne yapabileceğini gözünde canlandıramıyor. Ne yapsam nasıl anlatsam ben de bilemiyorum. İçimdeki yaratıcı enerjiyi biraz olsun gösterebildiysem ne mutlu bana. İçimde büyük şeyler başardım demektir.

Sezenli Yıllar devam eder mi? Bilmiyorum! Tek bildiğim hemen her gün bir bombalama haberi ile uyandığımız bir ülkede konser yapmak hiç de kolay bir iş değil bakın burası kesin.

 

-

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 252. sayısını indirmek için

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play