Cüneyt Özdemir yazdı: “New York’ta Kat Alana, Green Card Bedava”

Cumartesi, 28 Mayıs 2016 15:14

CÜNEYT ÖZDEMİR

Geçen gün Wyatt Hotel’in efsanevi terasından Williamsburg yani Brooklyn semalarından New York Manhattan silüetine bakıyoruz.

Ufukta gün batıyor.

Etrafımızda farklı dilleri konuşan insanların sohbeti kulaklarımıza çalınıyor. Bir grup Türkiye’den gelen Türk mimar ve mühendisle beraberiz… Manzarayı seyrederken Manhattan’da yeni peydahlanan gökdelenlerin mimarları ve müteahitleri üzerine geyik muhabbeti çeviriyoruz!

Biliyorum Sex and the City kadar cazip değil ama bizim için oldukça canlı ve renkli dedikodular!

Velhasıl laf dönüp dolaşıp yeni ve gözde bir binaya geliyor.

Öyle böyle değil New York’un en ‘hot’ yani şahane binasından bahsediyoruz. İstanbul’dan gelen mimar arkadaşım bu binadaki binaların nerede ise tamamını Türklerin aldığını söyleyince şaşırıyorum!

‘Sebep?’ diye sormaktan kendimi alamıyorum.

Hikayesi süper ötesi çıkıyor.

Bu binanın yatırımcısı çok ünlü bir Amerikalı avukatlık firmasının sahibiymiş. İlginç olan binaya yatırım yaptıktan sonra önceleri ayda bir, sonraları ise neredeyse her hafta soluğu İstanbul’da alıyor olmaları. Binadaki dairelerin elbette tamamı en az 500 bin doların üzerinden satışa sunuluyor. Bu rakam aynı zamanda ABD’de (eğer iyi bir avukatlık firmanız varsa) Green Card yani ABD’de yaşama ve vatandaşlık alma hakkına sahip olmanız için tüm problemleri çözmeniz anlamına geliyor.

Ve bu uyanık avukat-yatırımcı daireleri Türklere Green Card vaad ederek satıyor da satıyor!

Yani win-win-win-win…

-

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 271. sayısını indirmek için

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play