Cüneyt Özdemir yazdı: Sahte Hesaplarla Başım Belada

Cumartesi, 12 Aralık 2015 12:30

CÜNEYT ÖZDEMİR

Sahte Hesaplarla Başım Belada

Biliyorsunuz sosyal medyada oldukça aktif biriyim. Hemen her mecrada bir resmi hesabım var. Genelde hesaplar birbirine bağlı. Yani Twitter da mesaj atınca Facebook’taki hesabımda da çıkıyor. Instagram’da fotoğraf koyuyorum sırasıyla Twitter, Facebook ve Google+’da ki hesaplarımda görülüyor. Gelin görün ki son zamanlarda bu durum bazı kullanıcılara yetmiyor. Benim adım ve fotoğrafımın bulunduğu sahte hesaplar açıp sanki benmişim gibi kendi cümlelerini paylaşıyorlar. İlk başta ben bunu masum bir durum olarak okuyordum ancak son zamanlarda iş zıvanadan çıktı. Bunun nedeni paylaşılan iletilerin hiç de iyi niyetli olmaması. Adam öyle bir mesaj yazmış ki sanırsın Cüneyt Özdemir Kandil’e çıkmış oradan yazıyor. Ya da o kadar abuk sabuk bir yalanı benim adıma açılmış sahte hesabın altında paylaşıyor ki inanın benim bile nutkum tutuluyor. Geçen gün adıma açılmış bir hesaba mesaj attım. ‘Yahu benim adım ve fotoğrafımla hayran sayfası açmışsınız ben bu paylaşımlarınızdan rahatsızım, amacınız nedir?’ cevap aynen şöyle geldi ‘S..tir lan!’

Böyle hayran sayfası olur mu?

Elbette olmaz.

Bunlar hayran değil düşman sayfaları.

Beni kamuoyu önünde belli kesimler için itibarsızlaştırmak, hedef göstermek için bu hesapları açıp yazıları paylaşıyorlar.

İnanmayın, itibar etmeyin desem nafile…

Bir gün başıma kötü bir şey gelirse sebebi emin olun biraz da bu hayran görünümlü düşman sosyal medya hesapları yüzünden olacak.

Yazın bir kenara!

Can Dündar Yazılarını Paylaşırken İyiydi

Bir kuşak için bir dönem Can Dündar yazıları aşka düşenlere, sevgiliden ayrılanlara, Ata’sını özlemle ananlara ilaç gibiydi. Hemen herkes Can’ın yazılarını yıllarca paylaşıp durdu. İş öyle bir noktaya geldi ki artık Can’a ait olmayan yazılar da Can’ın imzası ile dolaşıma sokuldu, paylaşılmaya başlandı. Bir hatta bir iki kuşak Can Dündar yazıları ve romantizmi hatta fondaki buğulu sesi ile büyüdü.

Şimdi onlar ya plazalarda memur oldular ya da hayatın sıradan akışında kendilerine ayrılan koltuklara kuruldular. Bugün Can Dündar bir haber bahanesi ile cezaevine atıldı. Bakıyorum harıl harıl Can Dündar yazılarını paylaşanlardan eser yok şimdi. Silivri Cezaevi nöbetinde sadece bir iki kadim arkadaşı var o kadar. Gazetecilik buza yazı yazmaya benziyor derlerdi inanmazdım. Bakın inandım. Can’ın pek sevdiği bir cümle ile tarif edersek ‘Vefa’ İstanbul’da bir semt adıymış sevgili seyirciler!

can-dündar-tutuklama

 

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 247. sayısını indirmek için

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play