Cumhurbakanı Gül’den Erdoğan’a: 40 yılı geçen bir kardeşliğimiz var

Çarşamba, 4 Eylül 2013 10:28

http://www.youtube.com/watch?v=NuZ9qIgGi-U

Usta’nın Hikayesi belgeselinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan’ı anlattı.

Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimleri yüzünden arasının açık olduğu ve ikilinin bir yol ayrımında olduğu medya kulislerinde konuşulan bir iddia olmuştu. Son olarak Gezi Parkı olaylarında Gül’ün Erdoğan’dan farklı tavır alması da bu iddiaları artırmıştı. Hatta kimileri Abdullah Gül’ün bir parti kuracağını bile iddia etmişti. Tam da bu iddiaların tavan yaptığı dönemde Abdullah Gül, Usta’nın Hikayesi adlı belgeselde Erdoğan’ı anlattı.

Beyaz TV’de yayımlanan “Usta’nın Hikayesi” belgeselinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kendisiyle ilgili mesajlarını içeren bant kaydı izletildi.

“KARDEŞLİĞİMİZ ÇOK ESKİYE DAYANIR”

“Tayyip Bey’le kardeşliğimiz çok eski yıllara gider. 40 yılı geçen bir arkadaşlığımız, kardeşliğimiz var. Bu arkadaşlık bir dava arkadaşlığı, onun için çok manalıdır. Hizmet yolunda, bizlere de çok onurlu görevler düştü” diyen Gül, şöyle devam etti: “Tarihi beraber yazdık. Bu kadar çok heyecanlar yaşadık, önemli kararlar verdik, cesur adımlar attık, köklü reformlara imza attık. Kendisi çok kararlı ve cesur bir kişiliğe sahip, insanlarla çok sıcak ilişkiler kurar, aynı zamanda çok yufka yüreklidir. Kendisine sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum. Kendisinin daha milletimize hizmetleri çok olacaktır.”

“KARDEŞLİĞİMİZ MAKAMLA GÖLGELENMEDİ”

Erdoğan da Gül’ün bu sözlerinin ardından “Kuruluş hareketini yapan arkadaşlar olarak birbirimize inandık. Geçmişten devraldığımız birlikteliği kardeşlik hukuku içinde geleceğe taşıdık. Makam mevki kardeşliğimizi gölgelemedi” diye konuştu.